Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila novinky modelového roku 2012, u všech typů automobilů vylepšila jejich multimediální funkce. Informovala o tom v pondělí firma.
Mezi největší inovace modelových řad Fabia a Roomster patří zavedení ekologické verze Green tec pro motorizace 1,2 TSI/63 kW a 1,2 TSI/77 kW s manuální převodovkou. Pro modelovou řadu Fabia bude verze Green tec dostupná také pro tříválcový motor 1,2 12V HTP/51 kW. Green tec je označení pro modely vybavené technikou modelů GreenLine (start-stop systém, systém rekuperace brzdné energie, pneumatiky se sníženým valivým odporem) a dostupné v širší škále motorizací s kompletním seznamem mimořádných výbav. Výbavové verze Scout si budou moci zákazníci nechat vybavit LED denními svítilnami. Akční modely Family Grand budou v nabídce s interiérem Family v modrém provedení, který tak doplní dosavadní černé čalounění.
Nejviditelnější inovací modelu Yeti je dvojbarevný koncept, který je dostupný jako součást paketu Bicolour pro výbavové stupně Active, Ambition a Experience. Výběr barvy karoserie se od modelového roku 2012 rozšíří i na barvy zvláštního lakování. Praktické využití interiéru vylepší na přání dodávané opěradlo sedadla spolujezdce sklopné zcela vpřed spolu se sklopnými stolky na zadních stranách opěradel předních sedadel. Díky tomu bude možné přepravovat v interiéru delší předměty nebo případně využít sklopené opěradlo jako odkládací stolek. Nezávislé přídavné topení bude při objednání z výroby dodáváno automaticky s dálkovým ovládáním.
Současný limitovaný model Yeti Champion nahradí od modelového roku 2012 nový limitovaný model YetiFresh. K dispozici bude ve dvou variantách: Fresh I a Fresh II. Už v základní výbavě nabídne stříbrný střešní nosič, boční ochranné lišty s ozdobným chromovým proužkem, metalickou barvu Oranžovou Cayene popřípadě jinou barvu z nabídky metalických barev či barev zvláštního lakování, rádio s CD/MP3, SunSet a další prvky komfortní výbavy.
S modelovým rokem 2012 přibudou také v modelové řadě Octavia verze Green tec s benzinovým motorem 1,4 TSI/90 kW s manuální převodovkou, nebo s naftovým motorem 1,6 TDI CR DPF/77 kW s manuální převodovkou. Upravená specifikace modelu Octavia Combi GreenLine vychází pro modelový rok 2012 výhradně z výbavového stupně Ambiente a má kombinovanou hodnotu emisí CO2 107 g/km. K modelům RS je nově možné v rámci mimořádné výbavy objednat tažné zařízení. Nezávislé přídavné topení bude při objednání z výroby dodáváno automaticky s dálkovým ovládáním.
Inovací je i zavedení mimořádné výbavy "ventilace předních sedadel", kterou ocení majitelé vozů Superb zejména v letních měsících. Exteriér zušlechtí nové designy kol z lehké slitiny.
Napříč všemi modelovými řadami došlo k vylepšení funkcí rádií, navigačních systémů, multimediálního rozhraní MDI a příprav pro telefon GSM. Například navigační systémy Amundsen a Columbus budou nově dodávány včetně mapových podkladů nainstalovaných už z výroby. Navigační systém Amundsen může být na přání vybaven rovněž přijímačem DAB a handsfree modulem GSM II.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?