Ford Focus ještě pořádně ani není na světě a Ford se už chlubí jeho ostrou verzí. Ford Focus ST na silnici je tématem dnešního videa.
Nový Ford Focus ST nabídne oproti současné generaci s pětiválcem, válce pouze čtyři. Těm dopomůže k lepším výkonům turbo. Díky tomu by měl výkon dosahovat na hranici 250 koní. Ta jsou na přední kola posílána přes šestistupňovou převodovku.
Oranžový lak, byť už ne tak svítivý jako v předchozí generaci, a anatomická sedadla Recaro potěší oko každého znalce. Věříme, že až si budeme mít možnost do Fordu sednout, potěší i naše další smysly, zejména náš šestý smysl řidičský.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?