Audi ukázalo svůj obrněný tank. Ten ne tak úplně tank, poměrně sexy vozidlo. Ale přitom s vlastnostmi tanku. Audi A8 L Security je tu pro ty, co se bojí.
Kupujícími speciálních edicí obrněných vozů jsou vládní představitelé, velcí podnikatelé, kteří mají strach o svůj život, delegace v nepříliš bezpečných oblastech světa a další. Právě těm nabízí Audi, podobně jaké ostatní značky, obrněnou limuzínu.
Navenek je obrněná verze téměř k nerozeznání od standardní A8. Je to účelem, auto se má zkrátka ztratit mezi okolním provozem. Prozradí ho snad jen několik centimetrů tlustá pancéřová skla a velké obložení kolem nich.
Neprůstřelná samozřejmě nejsou jen skla, ale také karoserie, která je obvykle obložena pláty kevlaru. Přesnou specifikaci se samozřejmě nedozvíme, nakonec, samotná výroba probíhá v utajení, nic se nesmí fotit, zapovězeny jsou i mobilní telefony.
Pod kapotou je šestilitrový dvanáctiválec, jehož 500 koní se s rozjetím vozu s několika sty kilogramy pancéřovány pořádně nadře. Zrychlení z klidu na stovku proběhne za 7 sekund.
Díky svému brnění by měla limuzína obstát útoku růzlišných pušek a menších výbušnin jako granátů a min. Lepší je to ale nezkoušet...
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.