Audi na veletrhu hraček ukáže nejmenší elektromobil, které kdy vyrobilo. Má připomínat slavné doby soutěžních vozů Auto Union.
Audi pravděpodobně usoudilo, že i děti je důležité vzdělávat v tom, co je krásné a historicky zajímavé. Vytvořilo tak kopii slavného závodního vozu Auto Union Type C s elektrickým pohonem.
Jde samozřejmě jen o dětskou hračku, kterou pohání motůrek o výkonu 1,5 koně, který získává energii z baterií. Jejich kapacita stačí na 15 mil, tedy asi 25 km provozu.
Co je zajímavé, dovnitř se vlezou nejen děti, ale interiér by měl nabídnout prostor dokonce i dospělým a to až do 1,8 metru délky. Tak co, tatínkové, už spřádáte plány na "hračičku pro děti?"
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?