Shanghai GM demonstruje, že i v Číně mohou vznikat zajímavé vozy. Jeho Sail EV je poměrně schopně vypadající koncept elektrického vozu.
Prosadí se elektřina, nebo půjde jen o slepý směr? Čím dál více se zdá, že automobilky úspěchu elektrických vozidel věří. Dokonce i v Číně.
Tamní odnož koncernu General Motors představila koncept Chevroletu Sail. Normální Sail je malý městský vůz, doposud odvozený od Corsy z 90. let, nyní nový model. Koncern pro něj vyvinul systém elektrického pohonu spolu s místní společností PATAC.
Elektrické ústrojí vypadá docela nadějně, jeho výkon je pěkných 115 koní, přičemž dojezd dosahuje 150 km. Pro městské auto, zdá se, stačí.
Design se od standardního provedení také liší, má značně aerodynamicky optimalizované tvary, včetně upravených disků kol. Ty jsou provedeny jako turbína, což zlepšuje proudění vzduchu. Tohle řešení již použilo více značek.
Koncept se pravděpodobně nedočká sériové výroby.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?