Peugeot RCZ: nové fotografie

RC Z
RC Z, foto: Archiv AutoRoad.cz
Jan Ševčík 16. března 2010 22:09
Sdílej:

Automobilka Peugeot uvolnila další fotografie modelu RCZ, jehož vstup na trh byl anoncován na jaro 2010. Toto přitažlivé 2+2 místné kupé, je z pochopitelných důvodů přezdíváno „francouzské TT“.

Přesný termín uvedení RCZ na trh nebyl ještě oznámen, ale pravděpodobně se tak stane již brzy. V ČR by se kupé mělo objevit až letos v létě.

Prvních 200 vozů dostanou majitelé, kteří si zakoupili vůz z limitované série. Ta byla vyprodána během dvou dnů na loňském autosalonu ve Frankfurtu.RCZ bude sjíždět z výrobní linky společnosti Magna Steyr v Grazu, kde jsou zařízeni na malosériové automobily. K mání by mělo být ve třech motorových variantách: 1,6 THP (156 koní), 1,6 THP (200 koní) a 2,0 HDI (163 koní). V nejsilnější dvousetkoňové verzi by mělo dosprintovat na stovku za 7,6 sekundy. RCZ je postaven na komponentech běžných řad francouzské automobilky, proto zatím zůstává otázkou zda nebudou jízdní výkony zaostávat za sportovním vzezřením kupé.Základní cena RCZ (pravděpodobně se slabším motorem THP) v Británii odstartuje na příznivých 19 900 liber (560 tisíc Kč). Základní výbava by měla obsahovat osmnáctipalcová kola (za příplatek devatenáctipalcová), sportovní sedadla, dvouzónovou klimatizaci, ESP a 4 airbagy.

 

 

 

Témata:
Stalo se
Testy aut
DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI

DLOUHODOBÝ TEST: DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI – prémiové SUV s dieselem za 950 tisíc

Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?

Novinky
Tesla Cybertrack

Musk pod palbou: Tesla Cybertruck má "svolávačku" kvůli konstrukční vadě a čelí vlně útoků na auta i prodejny

Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.

Novinky ze světa EV
Elektrický Renault 5 Turbo 3E

ODHALEN Renault 5 Turbo 3E: Legenda se vrací, nyní jako "nejbrutálnější" elektromobil + VIDEO

Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.

Zajímavosti
Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond v Grand Tour.

Parta z Top Gearu se vrací! Trio Clarkson, Hammond a May bude v novém pořadu

Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.