Spolehlivost, to je slovo, které známe v souvislosti s automobily velmi dobře. Snem každého majitele je mít ten nejspolehlivější vůz na světě a užívat si jeho služeb bez starostí.
Dá se říci, že v dnešní době a konkurenci je spolehlivost a servisní síť stejně důležitým obchodním artiklem jako cena, výbava, design či jízdní dynamika se spotřebou.
Jedním z renomovaných průzkumů spolehlivosti je německý TÜV, který vydal žebříček vozů za roce 2006, opět rozdělený dle tradičních kategorií.
U starších ročníků stále kraluje Porsche 911, ale u novějších bylo vystřídáno Mercedesem SL a nejnověji vozy japonské provenience.
Pořadí Vůz Poruchovost (%) stáří vozů 1-3 roky 1 Subaru Frst. 3,0 2 Toyota Yaris 3,4 2 Mazda Demio 3,4 4 Toyota Corolla 3,5 4 Porsche 911 3,5 stáří vozů 4-5 let 1 Mercedes SL 4,1 2 Porsche Boxster 4,4 3 Mazda MX5 4,8 4 Audi A2 4,9 5 Mazda Demio 5,3 stáří vozů 6-7 let 1 Porsche 911 5,8 1 Porsche Boxster 5,8 3 Toyota Corolla 7,1 4 Toyota RAV4 7,2 4 Mercedes SLK 7,2 stáří vozů 8-9 let 1 Porsche 911 6,5 2 Mercedes SL 7,7 3 Toyota RAV4 8,4 4 Toyota Starlet 8,8 5 Toyota Corolla 10,0 stáří vozů 10-11 let 1 Porsche 911 8,7 2 Mercedes SL 9,4 2 Mercedes S-Kl. 14,2 2 Mazda MX5 14,6 5 Toyota Corolla 15,1
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.