Americký výrobce elektromobilů Tesla svolává téměř 30.000 vozů Model X kvůli možným problémům s airbagem. Informovala o tom podle ČTK agentura Reuters, která se odvolává na zprávu podniku pro americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).
Nastavení senzorů ve svolávaných automobilech může vést k tomu, že airbag u sedadla vedle řidiče se v případě nehody při nízké rychlosti nesprávně aktivuje. Problém vyřeší úprava softwaru, uvedla firma.
Tesla už tento měsíc svolala více než 40.000 vozů Model S a Model X kvůli hrozbě výpadku posilovače řízení při jízdě po nerovných silnicích.
Tesla, v jejímž čele stojí podnikatel Elon Musk, je největším výrobcem elektromobilů a nejhodnotnější automobilkou na světě. Musk, který nedávno koupil internetovou firmu Twitter, je v současné době nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 181 miliard dolarů (zhruba 4,25 bilionu Kč).
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?