Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy se uskuteční 2. a 3. listopadu 2019 a diváci si přijdou na své.
Velmi pestrou podívanou nabídne divákům letošní ročník Global Assistance Setkání mistrů na Autodromu v Sosnové u České Lípy, kde i letos budeme moci sledovat zápolení soutěžních jezdců rally, rallycrossu a autokrosu. Pro diváky je přichystán krásný mix moderní techniky napříč všemi jmenovanými disciplínami automobilového sportu, který doplní oblíbené historické rally automobily.
Velkým lákadlem letošního Setkání mistrů bude očekávaná premiéra Václava Pecha za volantem soutěžního speciálu Volkswagen Polo GTI R5 z dílen týmu Racing 21. Sedminásobný mistr republiky v rally a jeden z nejúspěšnějších jezdců rally středoevropského regionu Václav Pech se letos rozloučil s Fordem Fiesta R5 a poohlíží se po novém voze pro další sezonu. Špičkový Volkswagen Polo GTI R5 je v jeho hledáčku a už na Setkání mistrů uvidíme, jak to s ním tomuto skvělému soutěžákovi půjde. Se stejným vozem se v Sosnové objeví i Vojtěch Štajf, který s ním má již roční zkušenosti, a který reprezentuje Českou republiku na soutěžích mistrovství Evropy v rally. Celkem bychom na Setkání mistrů mohli vidět až 14 jezdců s rally technikou kategorie R5, čítající značky Škoda, Hyundai a Volkswagen. S historickými soutěžními vozy by se mělo představit celkem deset jezdců, z nichž někteří budou možná v dané kategorii pro diváky překvapením, ale nepředbíhejme. Soutěžáky doplní ještě tři atraktivní Porsche 997 GT3, která umí rozehřát diváky nádhernou zvukovou kulisou. Mezi téměř třemi desítkami přihlášených závodníků v kategorii rally najdeme jména jako například Drotár, Semerád, Černý, Trojan, Bisaha, Vlček, Tuček, Berger, Šimurda, Žáček, Kakrda atd…
Celkem sedm závodníků s atraktivními buggy se představí v kategorii autokros, a diváci, kteří již Setkání mistrů v minulosti navštívili, dobře ví, že autokrosaři dokáží předvést pořádnou motoristickou show. Za volanty autokrosových speciálů se objeví například Jaroslav Hošek, Petr Nikodém, Tomáš Gomzjakov, Vladislav a Jaromír Štětina, Jan Smrž či Daniel Pytloun. Osm závodníků bude divákům předvádět techniku rallycrossu a za volanty uvidíme třeba Jana Bartoše, Jiřího Breta, Lukáše Červeného, Aleše Fučíka, Mariana Gajdoše, Marka Jouru, Aleše Kubíka a Tomáše Mičíka.
Samostatnou kategorii letos vytvoří celkem 9 závodníků s automobily značky Audi, kteří budou bavit diváky smyky a krásným zvukem jejich mnohasetkoňových monster, kde uvidíme i legendární Audi S1, krátké Audi Sport Quattro a další modifikace čtyřkolek z Ingolstadtu.
V předstihu je stále možné si zakoupit jak běžnou vstupenku na tribuny, tak i zvýhodněný VIP balíček zahrnující vstup na krytou tribunu, občerstvení během celého dne i parkování v areálu. Global Assistance Setkání mistrů tak může být prostřednictvím zakoupeného VIP balíčku i vhodným dárkem pro motoristického fanouška. Motorismem nasáklý víkend 2. a 3. listopadu se blíží. Více informací naleznete na www.autodrom.cz a facebooku autodromu Sosnová.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.