Pech s Uhlem na startu sezóny 2019

Rally Příbram (CZE)
Rally Příbram (CZE), foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz
RallyZone.cz 27. března 2019 15:34
Sdílej:

EuroOil – invelt team s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem odstartuje do nové sezóny Mistrovství České republiky v rallye v pátek 29.03. tradiční Valašskou Rallye. Prioritou teamu bude účast na všech sedmi závodech českého šampionátu s Fordem Fiesta R5 Setkání mistrů v Sosnové a na Pražském Rallysprintu, probíhají však také jednání o možném startu na Slovensku.

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem pojedou společně obdivuhodnou 24. sezónu. Za tu dobu získali 7x titul Mistrů ČR, 8x titul Vicemistrů ČR, 3x byli Mistry Slovenska a 9 let sbírali tituly v Mistrovství východní Evropy. Jak se těší po zimní přestávce na Valašskou Rallye a nelezou si občas na nervy?

„Naopak, jsme na sebe dokonale zvyklí a každý přesně víme, co a jak máme dělat a co od druhého čekat. Neumím si vůbec představit, že bych slyšel jiný hlas ve sluchátkách, než Petra. Také přípravy před jednotlivými závody jsou mezi námi nastaveny již dlouho stejně a vše kolikrát klape jen konzultacemi po telefonu. Za ty roky jsme spolu museli vyřešit nesčetně stresových situací. Třeba při závodech nebo provizorních opravách auta na trati, kdy jsme se museli spolehnout jeden na druhého a jeho schopnosti a vždy to společně zvládli. Nikdy jsme se snad ani nepohádali,“ vypráví Pech a pokračuje.

„Přes zimu bylo nutné na fiestě kromě běžné repase celého vozu, zapracovat na vylepšení chování podpozku. Bylo několik testů a jsme zase o trošku dál. Těšíme se na porovnání s konkurencí, která je na Valašce opravdu výjimečně velká. Závody Mistrovství světa i Evropy jí na startu můžou závidět 26. vozů nejsilnější skupiny R5.“

Tím, že Valašská a Hustopečská Rallye jsou součástí Českého, ale zároveň i Slovenského Mistrovství, zvažuje EuroOil-invelt team pozvání ke startu na Slovensku. „Každý další odjetý závod nám dává větší vyježděnost a jistotu s autem.  Za poslední roky jsme toho mimo ČR moc nenajezdili.  Proto bychom uvítali tento další start, který by nás neměl nijak finančně zatížit,“ popisuje Pech.

Valašská Rallye odstartuje 29.03. v 17:00 hod na náměstí ve Valašském Meziříčí a na posádky během 3 dnů čeká celkem 561 km. Cíl soutěže je naplánován na neděli 31.03. v  15:19 hod. 

EuroOil-invelt team zve fanoušky motosportu na start nové sezóny.

Zdroj: www.VaclavPech.cz     

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?