Každá úspěšná šňůra je jednou přerušena a přesně toto pořekadlo platí i pro CERS rally team. Zlínský tým má na svém kontě více jak čtyřicet závodů, kdy posádka nemusela odstoupit pro technickou závadu. Stopku šňůře vystavila Rally Příbram a vadná vodní pumpa.
CERS rally team nabízí pronájmy soutěžních vozů. V minulosti se jednalo například o Hondu Civic Vti, Citroën C2 R2 Max, Citroën DS3 R3T Max nebo současný klenot dílny Ford Fiesta R5. Za volanty těchto vozů se postupně vystřídalo několik začínajících i zkušených jezdců. Za mnohé můžeme vzpomenout například Pavla Vedru, Jaromíra Tarabuse, Pavla Valouška nebo Václava Kopáčka. Zatím posledním jezdcem, který si Citroën DS3 R3T pronajal, byl Patrik Janeček na SVK Rally Příbram. Ten byl společně s tátou Bedřichem a dé es trojkou zařazen do třídy 5. Českokrumlováci tuto třídu vedli, ovšem cílové rampy se nedočkali. Po 7. RZ odstoupili pro technickou závadu. „Závod byl pro nás velice složitý, jelikož se nám nepodařilo testovat tak, jak jsme plánovali, a první rychlé svezení bylo až na shakedownu, kde jsme najeli slabých šest kilometrů. Skok z enkového clia byl veliký, ale Ondřej do nás vložil důvěru, a tudíž bylo na mně se s tím poprat. Na první rychlostce nám dokonce při ostré levé auto chcíplo, ale žádný učený z nebe nespadl a jelo se dál. Kilometr od kilometru to šlo lépe a lépe a jsem si jistý, že kdyby se nestala závada, která byla neovlivnitelná jak ze strany posádky, tak CERS rally teamu, začaly by padat jiné časy a mohli jsme konkurovat nejen ve třídě, ale i jinde. Nicméně tohle k rally patří a mně nezbývá nic jiného, než se těšit na další kilometry s tímto vozem pod vedením Ondřeje Bisahy. Ondrovi i klukům z týmu děkuji za umožnění startu v Příbrami,“ uvedl na adresu příbramského závodu Patrik Janeček. Patrik se svým tátou odstupovali z vedoucího místa ve třídě 5.
Pro zajímavost stojí za to zmínit, že i přes několik jezdců za volantem, tudíž několik rozdílných přístupů k autu, neměl citroën technické výpadky. Svědčí to o přístupu a přípravě týmu na jednotlivé soutěže. „Jsme malý privátní tým, který buduje svou pověst servisní organizace a nájemce vozů teprve chvíli. Pár let jsem závodil sám, než se poprvé pronajalo auto. S tím se začalo v roce 2014 a nutno říct, že pronájmy nejsou vždy jednoduchá záležitost. Upřímně přiznám, že jsem z té práce kolem pronájmu hotový úplně stejně, ne-li více, jako kdybych sám závodil. Je zde velká odpovědnost a při závodě panuje stejné napětí, jako kdybych seděl za volantem já. V podstatě všichni nájemci jsou kamarádi, takže v závodě jim držíme palce. Auta jsou nabušená složitou technikou a elektronikou a je tedy možnost, že se něco pokazí. Jsem proto vždy nesmírně pyšný na kluky z týmu, že auta, která jsme pronajímali nebo připravovali klientům na závody, nikdy neměla technické závady. Teda až do letošní Příbrami…,“ ohlédl se za prací týmu Ondřej Bisaha. „Naši DS3 R3T potkala naprosto ojedinělá závada v podobě vysypané vodní pumpy. Vysoká teplota na přejezdu kousek před startem do poslední rychlostní zkoušky sobotní etapy Patrika a Bedřicha zastavila. Je mi to moc líto a věřím, že pro kluky nachystáme krásný test před dalším společným závodem, kterým bude Pražský rallysprint,“ doplnil kroměřížský jezdec. Jedna úspěšná etapa CERS rally teamu byla přerušena, ale lidé okolo Ondřeje Bisahy věří, že nastartují novou a mnohem delší.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.