Václav Pech se letos již nesveze

Rally Příbram (CZE)
Rally Příbram (CZE), foto: Jan Dušek, RallyZone.cz
RallyZone.cz 15. listopadu 2017 17:57
Sdílej:

Václav Pech jun. se tento víkend nebude moci pokusit zopakovat některé z řady svých vítězství na „Setkání mistrů v Sosnové“ ani 25. listopadu na následujícím Pražském rallysprintu, přesto, že celý EuroOil-invelt team je na obě akce včetně jejich vozu Ford Fiesta R5 kompletně připravený a natěšený.

„Velice těžko se vyrovnávám s tím, že se nemohu ani jedné z těchto show, na závěr sezony, zúčastnit. Na Setkání mistrů jsme měli dokonce závodit proti sobě s tátou a na to jsme se oba obzvlášť těšili. Bohužel dnes čekám na konečný verdikt lékařů, zda musím podstoupit operaci vyhřezlé plotýnky nebo ještě další týden trpět a čekat zda zázračné ruce fyzioterapeutky mně pomohou,“ říká Václav Pech jun.

Pech má za sebou úspěšnou sezonu v soutěžích, kdy se po roční anabázi s Porsche vrátil zpět do čtyřkolky Ford Fiesta R5 a spolu s Petrem Uhlem dokázal vybojovat druhé místo v celkové klasifikaci Mistrovství České republiky v rallye.

„Trpím bolestí i tím, že zklamu všechny své fanoušky a příznivce motorismu při těchto dvou následujících exhibicích na závěr sezony. Všem se omlouvám a věřím, že si obě akce užijí. Budu vše sledovat alespoň na dálku,“ vzkazuje Pech jun.

Václav Pech vynechá Setkání mistrů poprvé od roku 2002 a Pražský rallysprint dokonce poprvé od roku 1998.

Autor: Media Václava Pecha

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.