„Jak se ví, v zimě jsme přesedli do Škody Fabie S2000, ale protože byl konec roku a tudíž po sezóně, bylo nutné zainvestovat do nadcházející sezony nemalé finanční prostředky v podobě nových dílů a repasí…
Ale, jak to již v motorsportu někdy chodí, i sebelepší práce nestačí a nová technika prostě nevydrží… Bohužel, nás to potkalo také, což byla velká čára přes finanční rozpočet. Jednalo se o poruchu motoru, který byl v podstatě nový. Po cca 7 ostrých km na Kopné nám vypověděl službu. Jednalo se o výrobní vadu materiálu v bloku motoru, tudíž neselhal lidský faktor. Zatlačil sem slzu, večer vypil 6 piv, ale musel jsem dál.
Rozpočet se nám tímto nečekaným výdajem sice o dost zmenšil, ale po určitém uskromnění se dalo pokračovat dál. Hřebík do rakve ovšem přišel na Hustopečích, kdy se ozval na RZ 6 hrozivý zvuk z motoru a já jsem věděl, že pro nás sezona končí.
Jenže jak se ukázalo tak, i já vždy nemusím mít pravdu ….
Tímto bych chtěl velmi poděkovat za vynikající přístup k vzniklému problému a skvěle odvedenou práci, celému teamu Vančík Motorsport a především jeho bossovi Jardovi Vančíkovi, bez kterého bych nebyl schopen do naší Babky (S2000) již letos zasednout. Každý může chybovat, ale jen někdo to dokáže přiznat a chybu napravit. Jardo ještě jednou díky, smekám…“
Dan Zpěvák
DAJZR sport
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.