Pro Milana Obadala je Agrotec Rally Hustopeče jednou z nejoblíbenějších soutěží.
Letošní vstup do ní však se spolujezdcem Vladimírem Osičkou neměli rozhodně idylický, když během páteční etapy zažívali horké chvilky. V sobotu ráno však nastal obrat k lepšímu doslova o stoosmdesát stupňů a posádka Renaultu Clio R3 si odvezla prvenství ve třídě 5.
Hustopečská soutěž získává mezi rallyovými fanoušky i posádkami stále větší oblibu. Nejinak tomu je i v případě Milana Obadala, který se na čtvrtý podnik sezóny rallyového MČR hodně těšil. „Hustopeče považuji za jednu z nejkrásnějších soutěží. Například díky jejich početným šotolinovým úsekům. Ty mám v oblibě a na jiných domácích soutěžích se prakticky nevyskytují. Podobné tratě u nás okolo Bystřice pod Hostýnem využíváme, spolu s Adamem Koblihou, k zimnímu sklouznutí na sněhu. Proto mám k tomuto typu tratí vřelý vztah a užívám si je. Před startem jsme se cítili ve výborné kondici. Stejně tak na shakedownu, kde jsem stihl svézt i Honzu Houště. Ten plánuje jet s Petrem Krajčou příští sezónu rovněž „er trojku“,“ vysvětluje Milan Obadal. Jeho spolujezdec Vladimír Osička souhlasí. „Hustopeče jsou sice relativně mladou soutěží, ale vyletěly nahoru celkem rychle. Tamní organizátoři dělají ty správné kroky. Skvělé je, že člověk přijede a nemusí se starat o žádné vedlejší věci než ty, související se soutěží.“
Krátce po samotném startu soutěže však byla idylka tatam. „Na úvodní rundu jsme špatně zvolili pneumatiky. Dali jsme „jedenáctky“, ale neupravili na ně set-up. Hrozně to klouzalo a přišly i jezdecké chyby. Dobré časy tam nepadaly. Trápení pokračovalo i ve večerní sekci, kde nás ještě handicapovaly špatně nastavená rampa a mlžení v autě. Do zatáček jsem netrefoval brzdné body, následovalo několik výletů do škarp – prostě o dobrém a pohodovém svezení nemohla být řeč,“ vrací se pilot clia se startovním číslem 56 k páteční etapě.
Naopak sobota už byla mnohem lepší. „Bylo to jako noc a den. Tentokrát jsme pneumatiky od rána trefovali a nádherně se svezli. Především na okruhu, který nám seděl. Problémem byla až závěrečná – dvanáctá – erzeta. Za deště clio na „jednadvacítkách“ vůbec nesedělo. Troufnu si říci, že s civilním autem bych byl rychlejší. Hustopeče jsem zažil na mokru poprvé a i takhle jsou krásné. Alespoň už dovedu posoudit, co dovedou písek a bláto z vinic v kombinaci s vodou. Poděkovat chci všem fanouškům, jejichž podpora byla až nečekaně obrovská a rodině, která za mnou přijela. Pochopitelně i všem pořadatelům, schopným uspořádat tak nádhernou rallye. Klobouk dolů před nimi,“ pochvaluje si Milan Obadal, jehož pojetí hustopečského podniku oceňuje mitfára Vladimír Osička. „Chci poděkovat Milanovi, jak vše za složitých proměnlivých podmínek pojal. Zatímco v Krumlově jsme se totiž dokázali časy přiblížit soupeřům na špici třídy, tentokrát se jelo více hlavou bez zbytečného rizika.“
Autor: Obadal Rally Team
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.