V Brně se představí asi třicítka závodních vozů

Vlček, Martin - Žáková, Jindřiška / Rally Pačejov (CZE)
Vlček, Martin - Žáková, Jindřiška / Rally Pačejov (CZE), foto: Jan Dušek, RallyZone.cz
Agrotec Autoklub 4. listopadu 2015 19:16
Sdílej:

Pořadatelé z Hustopečí v rámci vyhlášení mistrů České republiky v rally a v rámci festivalu sportu, tance a zábavy SPORT Life (6. - 8. listopadu 2015) přišli s nápadem zorganizovat volný podnik v areálu brněnského výstaviště. Už tuto sobotu 7. listopadu 2015 se stane realitou. Návštěvníkům festivalu i fanouškům se představí kolem třiceti soutěžních speciálů.

Hlavním tahákem bude druhý vicemistr MČR 2015 Pavel Valoušek, který osedlá vůz Škoda Fabia Super 2000. Stejný vůz představí v Brně i Martin Vlček. A k vidění bude i početná skupina „dvoukolek“ v čele s mistry MČR Václavem Dunovským (2WD), Patrikem Rujbrem (třída 5) a premiérovým vítězem Rallysprint Série Ondřejem Bisahou.

Na trati exhibiční polookruhové rychlostní zkoušky v blízkosti pavilonu Z, o délce 2,1 kilometru, se představí i tandem domácího AGROTEC Autoklubu Martin Rada – Jaroslav Jugas. Zaslouženou pozornost jistě budou poutat i Olga Lounová a David Suchařípa.

První série jízd odstartuje ve 12 hodin (2 hod.), druhý blok je naplánován na 15:30 hodiny. Diváky upozorňujeme, že AGROTEC SPORT Life Rally Show je součástí programu veletrhu SPORT Life. Vstup je tak možný pouze po zaplacení festivalového vstupného, které na jeden den činí 100,- Kč.

Fanouškům připomínáme stále probíhající soutěž na facebookovém profilu společnosti AGROTEC a.s. o svezení v závodním speciálu. Slosování proběhne až přímo v rámci festivalu, ve 14 hodin u pavilonu Z.

Zajímavá akce se pod hlavičkou Autoklubu ČR uskuteční už o den dříve, v pátek 6. listopadu. Prostory Tiskového centra BVV (pavilon E) se zaplní zvučnými jmény jako jsou Jan Kopecký, Václav Pech, Jan Černý, Jaromír Tarabus, Martin Prokop či Václav Dunovský. Tento hvězdný tým navíc doplní hvězda světového formátu Fin Ari Vatanen. Pro návštěvníky veletrhu a soutěžní fanoušky bude od 18:00 hod. připravena autogramiáda.

Více informací najdete postupně na www.agrotecrally.cz. 

Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.