Slovenský KM Racing Team sme v rámci Rally Košice nemali možnosť sledovať. Tím sa totiž rozhodol piate kolo slovenského rally šampionátu vynechať a predstaviť sa divákom v rámci európskej Barum Rally v Zlíne.
Moravského rally jazdca Tomáša Kúrku azda netreba priaznivcom rally súťaží samostatne predstavovať. V tohtoročnej sezóne sme mali možnosť jeho výkon sledovať aj u nás doma, na Slovensku, v rámci podujatí Rally Eger, ale aj Rally Prešov. Teraz sa opäť zaradí do KM Racing Slovakia Teamu, aby spoločne so spolujazdcom, Karlom Vajíkom a vozidlom Mini John Cooper Works S2000 reprezentoval slovenský tím v rámci podujatia zaradeného do seriálu FIA European Rally Championship. Tým podujatím bude jubilejná, 45. Barum Czech Rally Zlín.
„Verím tomu, že náš tím sa rozhodol dobre keď sme uprednostnil Barum Rally pred domácimi Košicami. Tomáš Kúrka už v minulosti náš tím reprezentoval, drobné technické problémy mu však naplno nedovolili bodovať v Egeri, ale ani v Prešove. Ak by ho tieto „drobnosti“ neboli pribrzdili, verím tomu, že by bodoval medzi najrýchlejšou päťkou. V rally sa však na „ak by“ nehráme, je to šport, ktorý je závislý nielen od výkonu posádky, ale aj od poslúchania, či neposlúchania techniky. Verím však, že na barumke bude všetko v poriadku a Tomášovi s Karlom sa podarí skvelý výsledok,“ povedal Marek Krupica, manažér KM Racing Slovakia Teamu.
Kúrka s Vajíkom však nebudú jedinou posádkou, ktorú v rámci európskej súťaže bude slovenský rally tím podporovať. Petter Kristiansen a Ole Kristian Brennun síce odštartujú na vozidle Škoda Fabia S2000 pod hlavičkou GPD Orsák Rally Sport, avšak podporovať túto posádku sa rozhodol práve KM Racing Slovakia Team.
„Kristiansen s Brennunom náš tím reprezentovali v rámci Rally Tatry a keďže je veľmi úzka spolupráca medzi našim tímom a tímom Jarina Orsáka, ktorý zároveň pripravuje našu súťažnú techniku. Preto sme sa dohodli, že Petter s Olem Kristianom odštartuje síce pod jeho hlavičkou, ale s našou podporou. Myslím si, že to bude obojstranne výhodná dohoda,“ vysvetlil druhý manažér KM Racing Slovakia Teamu, Ivan Mutňanský.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.