Dvě skvěle odjeté rychlostní zkoušky, pak ale posádku Pech – Uhel z Rallye Šumava vyřadila technická závada.
Václav Pech jun. s Petrem Uhlem odjížděli na 50. Rallye Šumava v roli jednoho z favoritů. Jak by také ne, když plzeňská posádka mohla v tomto roce korunovat svůj úspěch na této soutěži ziskem třech po sobě jdoucích vítězství. Se čtyřmi šumavskými vítězstvími již figurují v čele historických tabulek a EuroOil – invelt team s MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo byl připraven o vítězství bojovat i v tomto jubilejním ročníku naší nejstarší domácí soutěže.
Hned úvodní dvě rychlostní zkoušky 50. Rallye Šumava ukázaly, že Pech s Uhlem jsou i po dlouhé zimní pauze v dobré kondici a schylovalo se k velkému boji o umístění na stupních vítězů. V první rychlostní zkoušce Václav Pech jun. s Petrem Uhlem zajeli druhý nejrychlejší čas, když za svým soupeřem na okruhové rychlostní zkoušce zaostali o 7,3 vteřiny. „První rychlostní zkouška, kterou je každoročně Činovský okruh, se letos jela v protisměru a auta startovala proti kopci. Mé vpuštění na trať vyšlo před Honzu Kopeckého, který už měl jedno kolo za sebou. Taková jízda, když máte ve zpětném zrcátku největšího soupeře, je dost nepříjemná a nejelo se mně nejlépe,“ popisuje úvodní rychlostní zkoušku sedminásobný Mistr ČR v rally, Václav Pech jun.
„Do druhé, již klasické rychlostní zkoušky jsme startovali s tím, že téměř celá soutěž je před námi a uvidíme, jak na tom v porovnání s tovární Škodovkou budeme. Jeli jsme rychle, neudělali žádnou chybu a v cíli jsme byli o 1,6 vteřiny rychlejší než soupeři. To nám dodalo ještě další odhodlání,“ říká Václav Pech jun. Pak ale přišla třetí rychlostní zkouška a tam už se MINI Václava Pecha ve výsledcích neobjevilo. „Někde za polovinou rychlostní zkoušky nám praskla kardanová hřídel, která přenáší výkon na zadní kola. Auto mělo pohon jen předních kol a za normálních okolností by se dalo s docela malou ztrátou dojet do následujícího servisu, a tam by mechanici auto opravili. Tady ale došlo k tak nešťastnému poškození, že zbytky hřídele tloukly do spodku vozu a způsobily počínající požár. Proto jsme s Petrem raději zastavili, aby nedošlo k větším škodám na autě. Z této závady jsme dost překvapení, protože se nikdy na našem autě neobjevila. Kardanka by měla dle Prodrive vydržet asi 2000 kilometrů a tato neměla najeto ani 500 km. Zřejmě se tedy jednalo o nějakou skrytou vadu, a tak před Rallye Český Krumlov musíme vše důkladně prověřit a zkontrolovat,“ popisuje příčinu odstoupení Václav Pech jun. a hned dodává: „Odstoupení nás a celý tým strašně mrzí, o to víc, že to bylo na domácí půdě, kde jsme chtěli navíc potěšit své fanoušky.
EuroOil – invelt team nyní čeká důkladná repase a příprava týmového MINI před dalším ostrým startem, kterým bude květnová Rallye Český Krumlov, kde v loňském roce po dramatickém závěru Pech s Uhlem zvítězili.
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.