Tři poháry pro Smékala s Hýbnerovou z Klatov

rally šumava
rally šumava, foto: Jan Dušek, RallyZone.cz
Miroslav Vebr 25. května 2014 21:35
Sdílej:

Po úspěšném vystoupení Egona Smékala s Monikou Hýbnerovou na Rally Český Krumlov se zlínská posádka vydala zdolat další podnik velkého mistráku – Rally Šumava Klatovy.

Méně obsazené startovní pole nijak neubíralo na kvalitě třídy, kde Egon s Monikou startují. Do Klatov přijeli mimo jiné Peták, Rujbr, stále zrychlující Kobliha a možnost porovnání bylo i s finským jezdcem Kojoem.

Páteční etapa začala Čínovským okruhem, který se jel za sucha. Okruhovou erzetu Smékal zajel na jistoto s podvědomím, že rozhodující zkoušky teprve přijdou. „Na dalších zkouškách jsme se do toho pořádně opřeli a naše snaha se hned odrazila na časech. Na konci první sekce sice spadla voda, ale i na tuto variantu jsme byli částečně připraveni.“ uvedl Egon Smékal. V polovině prvního dne se zlínský jezdec dostal do čela třídy i dvoukolek. Rychlostní zkoušky na vodě byly hodně těžké, o čemž vypovídají slova Moniky Hýbnerové: „Na druhé zkoušce byl velmi náročný konec erzety. Serpentiny před cílem byly i díky mokru hodně kluzké, až mi to připadalo, že jedeme na sněhu. Auto klouzalo ze zatáčky do zatáčky a stále jsme jeli smykem.“ V závěru první etapy si smíšená posádka výbornými časy vybudovala náskok, který činil více, jak půl minuty před druhým Koblihou. První úkol – vyhrát etapu byl splněn a Egon s Monikou zakončili páteční část závodu na 12. místě průběžném pořadí absolutní klasifikace.

 

Do druhé etapy nastupovali Smékal s Hýbnerovou s dobrou náladou a plni očekávání, jak se s dalšími erzetami poperou a jak se bude dařit soupeřům. Auto fungovalo bez problémů a také správná volba gum vyšla na jedničku. Zlínská dvojice postupně navyšovala svůj náskok před soupeři. I sobotní etapa byla zmáčená deštěm, ovšem nejhorší chvilky měly přijít v samotném závěru závodu. „Na posledních dvou zkouškách bylo vody strašně moc, neboť nás na nich zastihla průtrž mračen. Nevlídné počasí s kluzkým asfaltem i za sucha dokázaly vykouzlit něco, co jsem ještě nezažila. Na poslední zkoušce byla rovinka 200 metrů a naše DS3 hrabala na čtvrtý, pátý a dokonce i na šestý rychlostní stupeň,“ poznamenala Monika Hýbnerová.

Posádka ale i tyto nástrahy zvládla a v cíli se mohla těšit z 8. místa absolutně a domů si odvezla tři poháry za vítězství ve třídě 5, mezi dvoukolkami a také v kategorii smíšených posádek. Egonovi s Monikou patří rovněž i plný počet bodů za vítězství v druhé etapě. V závěru soutěže přišel i sladký bonus v podobě čtvrtého nejrychlejšího času na 13.RZ. „Celý závod se pro nás velmi dobře vyvíjel. Úkol daný před soutěží – posbírat co nejvíce bodů v každé z etap se nám podařilo splnit. Auto bylo opět velmi dobře připraveno za což musím poděkovat mechanikům a celému týmu. Díky patří i Monice za dobře odvedenou práci i když v závěru rally opět začínala ztrácet hlas. Doufám, že další závod se pojede za příznivého počasí, abych jí slyšel až na rampu. Poděkování patří také obchodním partnerům, kteří stojí za našimi starty,“ vysekl poklonu nejbližším Egon Smékal v cíli.

Další závod, kde posádka Egon Smékal Bens Racing Teamu bude startovat je blížící se druhý sprint malého mistrovství – Impromat Rallysprint Kopná, který je naplánovaný na sobotu 31. května do Slušovic. „Tímto bych chtěla pozvat všechny naše přátelé, fanoušky a kamarády do Slušovic. Rádi bychom navázali na loňské vítězství, ale oba víme, že to bude těžký závod. Proto věříme i ve vaši podporu,“ pozvala na Kopnou diváky Monika Hýbnerová.

 
Stalo se
Testy aut
DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI

DLOUHODOBÝ TEST: DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI – prémiové SUV s dieselem za 950 tisíc

Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?

Novinky
Tesla Cybertrack

Musk pod palbou: Tesla Cybertruck má "svolávačku" kvůli konstrukční vadě a čelí vlně útoků na auta i prodejny

Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.

Novinky ze světa EV
Elektrický Renault 5 Turbo 3E

ODHALEN Renault 5 Turbo 3E: Legenda se vrací, nyní jako "nejbrutálnější" elektromobil + VIDEO

Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.

Zajímavosti
Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond v Grand Tour.

Parta z Top Gearu se vrací! Trio Clarkson, Hammond a May bude v novém pořadu

Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.