Rally Český Krumlov – bašta Romana Kresty. V tomto duchu lze charakterizovat výsledky jezdce ADELL MOGUL Racing Teamu na jihočeské soutěži. V posledních sezonách dominoval v Českém Krumlově čtyřikrát v řadě. Jeho šest vavřínů pak nemá v historii této rally obdoby. A tak otázka pro víkendový start je jasná. Naváže dvojice Roman Kresta – Petr Gross na tuto statistiku a obhájí loňský triumf?
Rally Český Krumlov startuje pětitýdenní kolotoč, který vyvrcholí startem na Bohemii první červencový víkend. Společně s Agrotec Mogul rally Hustopeče tato etapa českého šampionátu hodně napoví o jejím možném výsledku.
„Krumlov a květen. Tím je skoro vše dané. V zásadě je to první závod za téměř letního počasí, kolem trati je vše rozkvetlé, soutěž má naprosto jedinečnou atmosféru. A právě hezké počasí láká ke krumlovským tratím i mnohem více diváků, kteří návštěvu soutěže spojují s prohlídkou Českého Krumlova a vltavských zákoutí. Věřím, že počasí bude soutěži přát i letos,“ věří Roman Kresta.
V čem tkví tajemství Romanových úspěchů na specifických jihočeských tratích?„Charakter zkoušek je sice rychlý, ale zároveň těžký. Spousta kilometrů se jede v lesích, po úzkých cestách, což nám s Petrem vyhovuje. Krumlovské testy jsou jedny z nejnáročnějších v českém mistráku. Úspěch hodně souvisí s optimálním nastavením podvozku, s vyvážením auta. Letos pořadatelé opět vsadili na delší úseky, na kterých se dá hodně získat, ale také ztratit. Podle harmonogramu nás čeká nesmírně těžká soutěž,“ odpovídá pilot ADELL MOGUL Racing Teamu.
Tým absolvoval před Krumlovem test, kde se zaměřil na doladění fabie v očekávaných suchých podmínkách. „Před valašskou jsme testovali na mokru a soutěž se odjela na suchu. Cítil jsem, že za těchto podmínek autu něco chybělo. Na testu před Šumavou jsme na tom zapracovali a posunuli fabii trochu dál. Pozměněný set-up nás možná zásadně nezrychlil, ale pocitově jsem se v kokpitu cítil mnohem lépe. To také úvod Mogul Rallye Šumava Klatovy potvrdil. I přes minimum ostrých kilometrů bylo následně auto rozděláno, vše překontrolováno a při funkčním testu zase odzkoušeno. Fabia nyní funguje výtečně, troufnu si tvrdit, že jsme dobře připraveni a na závod se už moc těším,“ říká šestinásobný vítěz Rally Český Krumlov.
Rallye Český Krumlov odstartuje v pátek 27. května v 16:00 hodin úvodní diváckou speciálkou na českobudějovickém výstavišti. Tam se ale zřejmě rozhodovat nebude. Dva průjezdy atraktivní divácké speciálky v jihočeské metropoli doplní deset klasických testů na pěti úsecích (celková délka RZ: 189,50 km). Cíl soutěže je naplánován na sobotu 28. května, krátce po 17. hodině v Jelení zahradě v Českém Krumlově. Posádka ADELL MOGUL Racing Teamu Kresta – Gross poveze na českokrumlovské soutěži startovní číslo 3.
Napínavé podívané bude předcházet autogramiáda Romana Kresty a Petra Grosse. Akce se uskuteční pod hlavičkou značky MOGUL od 12:00 do 13:00 hodin v CB Auto České Budějovice. Šanci setkat se osobně s touto populární dvojicí by si neměl nechat ujít žádný z jejich příznivců!
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?