Ponďa na výstavě Tempo 2010

Výstava
Výstava, foto: www.rallyzone.cz | Šteigr, Marek
Marek Šteigr 18. května 2010 10:30
Sdílej:

O uplynulém víkendu se na výstavišti v Litoměřicích konala tradiční výstava automobilů a motocyklů - Tempo 2010. Mezi vystavovanými exponáty byl i Citröen C2 S1600 Lukáše Pondělíčka.

Litoměřický rodák Lukáš Pondělíček prezentoval na Tempu svůj tým, představil Citröena C2 S1600 a fanouškům přiblížil svět automobilových soutěží. Mezi obdivovateli Ponďovi závodničky byli především muži všech věkových kategorií. U vozu byla k vidění i videa z různých závodů v ČR. Nejvíce obdivovatelů měla "cé dvojka" mezi mladými kluky. Hlášky jako "skvěle pomalovaná kára", nebo "to musí jet alespoň dvěstěpade" byly slyšet z  úst desetiletých kluků velmi často. A rodiče pak měli co dělat, aby kluky od závoďáku dostali...                Nebyl by to Ponďa, aby nevymyslel při společném focení nějakou legrácku.                                          Tady tým dostal za úkol dělat králíčky :-) Pro zasvěcené rally fandy byla k nahlédnutí i historie vozu. Ponďova cé dvojka má velmi bohatou a velmi úspěšnou historii. V roce 2005 s ní Dani Sordo vyhrál světový šampionát juniorů. V roce 2008 obsadil s tímto vozem ve stejném šampionátu Martin Prokop třetí místo a rok později se s vozem stal juniorským mistrem světa.Na dotaz co nového chystá Ponďa pro fanoušky odpověděl, že v současné době se pracuje na novém vzhledu stránek Ponďa Rally Teamu. Máme se na co těšit.

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?