CÍl: Václav Pech s Petrem Uhlem vyhráli zaslouženě soutěž v Příbrami. Dvoukolky vyhrál Tlusťák.
Aktuality:
12:58: Dopředu se dostal Arazim, naopak klesl Běhálek, ale rozdíly jsou minimální. V poháru Citroen měl Pondělíček defekt a proto mu Antotnín Matys ujel a zaslouženě vede.
23: 03 Krestovi na pátém testu odešel motor. Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou skončili už ve druhé rz, když se jim rozpadl diferenciál. Robert Achs urazil na čtvrté rychlostní zkoušce kolo. Ze stejného důvodu odstoupil i Trojan, ale o rz dříve.
V soutěži pokračuje 47 posádek.
Třídu A5 vede Libor Šašek. V poháru Citroen prozatím vede Antonín Matys, o téměř třináct vteřin před Lukášem Pondělíčkem.
Nejslabší en jedničky vede jediný zástupce - Michal Kravec, enkové šestnáctistovky Jakubec.
Do boje o body do Mediasport MMČR se zapojí celkem 61 posádek, na které čeká osmnáct rychlostních zkoušek o celkové délce 170,01 km. Z favoritů, kteří mohou nějakým způsobem zasáhnout do bojů o nejvyšší příčky, chybí jen Roman Odložílík s Peugeotem 207 S2000. Dalších 19 posádek se na start postaví, aby bojovali o body do MČR historiků.
Jak budou boje v obou šampionátech probíhat, můžete opět sledovat s námi v online zpravodajství.
Výsledky po RZ 18 Pořadí po RZ Posádkavůz / třída Celkový čas Ztráta na vedoucího(ztráta na předchozího) 1. Pech Václav / Uhel Petr Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 1:31:22,8 - - - 2. Tarabus Jaromír / Trunkát Daniel Fiat Grande Punto S2000 +50,2 3. Peták Josef / Benešová Alena Peugeot 207 S2000 +1:21,4 4. Běhálek Daniel / Černohorský Petr Subaru Impreza Sti / N4 +2:00,0 5. Arazim Václav / Gál Julius Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +2:14,6 6. Jelínek Jan / Kotěna Miroslav Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +3:38,4 7. Štajf Vojtěch / Dolečková Marcela Subaru Impreza Sti / N4 +3:40,7 8. Mifka Radek / Plachý Tomáš Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +4:21,8 9. Tlusťák Antonín / Škaloud Jan Citroen C2 S1600 / A6 +4:37,0 10. Dohnal Jan / Latif Billy Renault Clio S1600 / A6 +4:46,9
Výsledky po RZ 14 Pořadí po RZ Posádkavůz / třída Celkový čas Ztráta na vedoucího(ztráta na předchozího) 1. Pech Václav / Uhel Petr Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 1:12:12,5 - - - 2. Tarabus Jaromír / Trunkát Daniel Fiat Grande Punto S2000 +17,5 3. Peták Josef / Benešová Alena Peugeot 207 S2000 +1:07,1 4. Štajf Vojtěch / Dolečková Marcela Subaru Impreza Sti / N4 +1:34,5 5. Běhálek Daniel / Černohorský Petr Subaru Impreza Sti / N4 +1:59,5 6. Arazim Václav / Gál Julius Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +2:00,3 7. Jelínek Jan / Kotěna Miroslav Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +3:16,1 8. Mifka Radek / Plachý Tomáš Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +3:34,7 9. Tlusťák Antonín / Škaloud Jan Citroen C2 S1600 / A6 +3:51,7 10. Dohnal Jan / Latif Billy Renault Clio S1600 / A6 +4:04,9
Výsledky po RZ 10 Pořadí po RZ Posádkavůz / třída Celkový čas Ztráta na vedoucího(ztráta na předchozího) 1. Tarabus Jaromír / Trunkát Daniel Fiat Grande Punto S2000 53:14,6 - - - 2. Pech Václav / Uhel Petr Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +3,2 3. Peták Josef / Benešová Alena Peugeot 207 S2000 +36,2 4. Štajf Vojtěch / Dolečková Marcela Subaru Impreza Sti / N4 +1:04,9 5. Arazim Václav / Gál Julius Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +1:31,4 6. Jelínek Jan / Kotěna Miroslav Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +1:33,8 7. Běhálek Daniel / Černohorský Petr Subaru Impreza Sti / N4 +1:40,2 8. Mifka Radek / Plachý Tomáš Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +2:39,8 9. Tlusťák Antonín / Škaloud Jan Citroen C2 S1600 / A6 +2:43,1 10. Dohnal Jan / Latif Billy Renault Clio S1600 / A6 +3:02,7
Výsledky po RZ6 Pořadí po RZ Posádkavůz / třída Celkový čas Ztráta na vedoucího(ztráta na předchozího) 1. Tarabus Jaromír / Trunkát Daniel Fiat Grande Punto S2000 33:53,8 - - - 2. Pech Václav / Uhel Petr Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +7,5 3. Peták Josef / Benešová Alena Peugeot 207 S2000 +27,5 4. Štajf Vojtěch / Dolečková Marcela Subaru Impreza Sti / N4 +32,3 5. Běhálek Daniel / Černohorský Petr Subaru Impreza Sti / N4 +46,9 6. Jelínek Jan / Kotěna Miroslav Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +53,7 7. Arazim Václav / Gál Julius Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +59,1 8. Tlusťák Antonín / Škaloud Jan Citroen C2 S1600 / A6 +1:29,8 9. Mifka Radek / Plachý Tomáš Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +1:32,8 10. Šlehofer Jan / Soběhart Zbyněk Fiat Punto S 1600 / A6 +1:55,4
Výsledky po RZ3 Pořadí po RZ Posádkavůz / třída Celkový čas Ztráta na vedoucího(ztráta na předchozího) 1. Kresta Roman / Gross Petr Peugeot 207 S2000 / N4 16:42.2 - - - 2. Pech Václav / Uhel Petr Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +10.7 3. Tarabus Jaromír / Trunkát Daniel Fiat Grande Punto S2000 +13,6 4. Peták Josef / Benešová Alena Peugeot 207 S2000 +15,8 5. Štajf Vojtěch / Dolečková Marcela Subaru Impreza Sti / N4 +20,2 6. Jelínek Jan / Kotěna Miroslav Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +31,0 7. Běhálek Daniel / Černohorský Petr Subaru Impreza Sti / N4 +31,9 8. Mifka Radek / Plachý Tomáš Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +35,0 9. Arazim Václav / Gál Julius Mitsubishi Lancer EVO IX / N4 +35,3 10. Triner Emil / Achsová Kateřina Subaru Impreza Sti / N4 +41,6
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.
Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.
Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.