Podívejte se na časový harmonogram Mogul Rally Šumava 2009.
Patnáct rychlostních zkoušek čítajících dohromady 209 kilometrů – to je porce, která čeká na posádky přihlášené do letošního ročníku Rally Šumava. Program startuje pátečním klatovským okruhem a končí v neděli po druhé hodině na náměstí v Klatovech.
Rally Šumava 2009 - prolog, 17. dubna: Start Klatovy, náměstí Míru 15:00 RZ1 Klatovský okruh 15,72 km 17:30
Přeskupení Klatovy, Erbenovo náměstí 10 min 18:05
Rally Šumava 2009 - I. etapa, 18. dubna: Servis A Vimperk 10 min 10:28 RZ2 Zálesí - Drážov 18,58 km 11:02
RZ3 Nuzín - Čkyně 10,57 km 11:34 RZ4 Malenice - Boubská 21,85 km 11:57 Přeskupení Vimperk - náměstí 30 min 12:25 Servis B Vimperk 20 min 13:03
RZ5 Spůle - Račov 7,25 km 13:44 RZ6 Zálesí - Drážov 18,58 km 14:14 RZ7 Malenice - Boubská 21,85 km 15:00 Přeskupení Vimperk - U sloupu 10 min 15:31
Servis C Vimperk 20 min 15:41
RZ8 Zálesí - Drážov 18,58 km 16:25 RZ9 Nuzín - Čkyně 10,57 km 16:58 RZ10 Spůle - Račov 7,25 km 17:18 Servis D Vimperk 45 min 17:37
Rally Šumava 2009 - II. etapa, 19. dubna: Servis E Janovice 10 min 08:18 RZ11 Kdyně - Zdeslav 18,36 km 09:03 RZ12 Mlýnec - Koryta 8,28 km 09:27 Přeskupení Plzeň - náměstí 20 min 10:27
RZ13 Plzeň, Štruncovy sady 5,31 km 10:56 Servis F Janovice 20 min 11:56 ¨
RZ14 Kdyně - Zdeslav 18,36 km 12:51 RZ15 Mlýnec - Koryta 8,28 km 13:15 Servis G Janovice 10 min 13:37
Cíl Klatovy - náměstí 14:04
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?