Sezona "velkého mistráku" dnes odstartovala. A kde jinde, než na Valašce. V pátek se konal shakedown a my vám přinášíme několik fotografií redakčního fotografa Jakuba Machálka. Dnešní program uzavírá slavnostní start na náměstí ve Valašském Meziříčí, v sobotu je na programu 8 rychlostních zkoušek, v neděli rovněž 8, z toho dvě závěrečné "superspeciálky" v oblasti Dolních Vítkovic v Ostravě.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?