Již tradičně se rallysprintový seriál uzavírá na Vsetíně. Letos tomu nebylo jinak, ikdyž loňský scénář narušila koronavirová krize. V sobotu 30. října se na 3 známé úseky postavilo přes 70 posádek. Možná by se dalo říct, že některým už o nic nešlo, ale na tratích to vidět nebylo. Soutěžilo se hodně zostra a vedly se souboje takřka do posledních metrů. Přestože počasí bylo příjemné, slunečné, podmínky na tratích vedly k řadě chyb a následných odstoupení. Naštěstí se všechny nehody obešly bez vážných zranění a odnesly to jen plechy. Redakční fotograf Jan Dušek má valašské kořeny, jeho rodina odsud pochází, takže nemohl chybět u tratí. Jak se mu v krásném prostředí vsetínského podzimu dařilo, se můžete podívat v jeho galerii.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.