Filip Mareš s Radovanem Buchou nebudou chybět ani na stratu druhé soutěže letošního kalendáře MČR, kterou už o tomto víkendu bude 55. ročník Rallye Šumava Klatovy. Po Valašské Rally drží posádka hájící barvy Laureta Auto Škoda Teamu průběžnou druhou pozici v tabulce mistrovství a jejich hlavním cílem pro šumavskou soutěž, bude potvrzení rychlosti z úvodního závodu české soutěžácké sezóny.
Boleslavská posádka Mareše a Buchy odstartuje do Rallye Šumava Klatovy se startovním číslem 2 a jejich soutěžním náčiním bude již tradičně vůz Škoda Fabia Rally2 evo připravovaný jenišovickým Rexteamem. V přípravě na druhý závod MČR, absolvoval tým start na věhlasné Rallye Sanremo. Na italské půdě ale české dvojici „pšenka příliš nekvetla": „Na Sanremu nás hned v úvodu soutěže potrápili dva defekty pneumatik a brzy jsme ze závodu museli odstoupit. To nás i s odstupem času hodně mrzí, protože jsme se v Itálii chtěli co nejlépe připravit na další české závody," připomněl italské trápení Radek Bucha a dodal: „O to více jsme v další fázi příprav na Šumavu zabrali a věřím, že jsme dobře připravení podat v okolí Klatov velmi kvalitní výkon."
Přípravu na 55. ročník nejstarší české automobilové soutěže, zakončili Filip s Radkem ve středu, krátkým testem v blízkosti místa konání závodu. Na tratích bývalé RZ v okolí Nuzína, měli možnost vyzkoušet jak mokrou, tak suchou trať. „Jsme moc rádi, že se do naší přípravy podařilo zařadit i test přímo na Šumavě. Počasí bylo ve středu spíše aprílové, takže jsme mohli vyzkoušet i různé varianty pneumatik Michelin," prozradil Mareš spokojenost s proměnlivými podmínkami na testu a pokračoval: „Uvidíme, zda nás i v závodě potká nestálé počasí, nebo ne. Naším cílem, bez ohledu na to, zůstává bojovat o čelní příčky a potvrdit naše slušné tempo z valašky. Chceme ukázat, že dokážeme stabilně patřit k nejrychlejším posádkám na rychlostních zkouškách a pokud se nám k tomu podaří ze Šumavy odvézt dobrý bodový příděl, budeme spokojení. Sezóna bude ještě doufejme dlouhá a je důležité se nyní držet na špičce."
55. ročník Rallye Šumava Klatovy má na programu dvě víkendové etapy, když celková délka závodu lehce přesahuje 150 soutěžních kilometrů. Mezi rychlostními zkouškami nechybí populární Čínovský okruh, nebo obávaný Koráb. Oproti tomu pořadatel připravil pro všechny soutěžní posádky několik nových, nebo dlouhou dobu nevyužívaných úseků.
Zdroj: PR
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?