Porsche a Audi jsou součástí koncernu VW, který, jak známo, řeší po celém světě problémy s falšováním emisních testů. Celá tato aféra výrazně ovlivnila celkové hospodaření uvnitř celého koncernu a dotkla se i nasazení obou zmíněných týmů v letošním ročníku World Endurance Championship.
V roce 2015 oba rivalové nasadily do závodu 24 hodin Le Mans po třech vozech. Zhruba 3 měsíce po zmíněném závodě propukla známá aféra a celý koncern se otřásl v základech. Výsledkem bylo nejen personální zemětřesení, ale i různá omezení, která se samozřejmě nevyhnula ani investicím koncernu v oblasti motorsportu. Tyto škrty mimo jiné vyústily v omezené nasazení obou týmů v letošním ročníku proslulého závodu. V červnovém termínu se tedy na okruhu La Sarthe proháněly pouze dva vozy Porsche 919 Hybrid a dva vozy Audi R18 e-tron quattro. Těsně před závodem v Mexiku se začaly odhalovat plány jednotlivých stájí na příští sezónu. Mezi prvními své plány zveřejnil Rebellion Racing (informovali jsme ZDE) a nyní se přidávají i oba němečtí konkurenti.
„Tři vozy nejsou v plánu,“ sdělil Dr. Wolfgang Ullrich, šéf Audi Motorsport. „My jsme naši strukturu reorganizovali ze tří na dva vozy a u této sestavy zůstaneme i nadále. Nebylo by efektivní, kdybychom se v příštím roce vrátili zpět ke 3 vozům.“
Také Andreas Seidl, vedoucí týmu Porsche, se vyjádřil v podobném duchu: „Návrat týmového modelu 2015 není u Porsche na pořadu dne. Musíme rozpočet využívat efektivně a to znamená, že v sezóně 2017 nasadíme opět jen 2 vozy.“
Toyota, která je třetím továrním týmem nasazujícím své speciály v nejrychlejší kategorii LMP1, se v oblasti počtu nasazených vozů doposud nerozhodla. Technický ředitel Toyota Motorsport GmbH Pascal Vasselon k tomuto tématu uvedl: „Ještě jsme nedospěli ke konečnému rozhodnutí. Kdybychom v tomto roce nasadili 3 vozy, možná bychom v Le Mans zvítězili. Stále zvažujeme obě možnosti.“ Toyota je ale známá svým konzervativním přístupem, její filozofie je založena na nasazení menšího počtu vozů s maximální technickou podporou. Z tohoto pohledu je zřejmé, že také japonský tým s největší pravděpodobností nasadí v roce 2017 jen 2 závodní prototypy.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.