Také před dalším závodem WEC jsme svědky pravidelného přeobsazování a doplňování posádek některých týmů. Koho tedy uvidíme 3. září na dráze v Mexico City?
V prvé řadě dojde k rozšíření počtu týmů, konkrétně v kategorii LMP2. Vedle pravidelných účastníků letošního seriálu WEC se na start mexického závodu postaví tým Graves Motorsport, účastník ALMS. V závodním prototypu Gibson 015S #41 se vedle 39 letého Brazilce Bruna Junqueiry představí dva mexičtí piloti: Luis Díaz (zkušený účastník vytrvalostního seriálu ALMS) a Roberto Gonzáles (Champ Cars). Robertův bratr Ricardo Gonzales stojí za letošní účastí mexického týmu RGR Sport by Morand v kategorii LMP2 v celém seriálu WEC. Podle Ricardových slov Roberto přivítal možnost účasti v tomto závodě, kterou považuje za přípravu na nadcházející sezónu 2017, ve které by se měl stát pravidelným účastníkem této série.
V kategorii LMGTE Am posiluje před mexickým závodem tým Larbre Competition, který v šampionátu pravidelně nasazuje americký speciál Corvette C7. Vedle osvědčené dvojice Yutaka Yamagishi/Pierre Raques se v Mexiku za volantem objeví Američan Ricky Taylor, který s Corvettou za tento tým jezdil v Le Mans v letech 2013-14.
Do prototypu Audi R18 e-tron quattro #7 se vrací Benoit Treluyer, který nuceně vynechal závod na Nürburgringu po zranění zad, které utrpěl při pádu z kola v rámci vytrvalostního tréninku.
Další změnu na seznam jezdců, kteří se letos zapojí do některého ze závodů vytrvalostního mistrovství, zanese tým Manor, který soutěží v kategorii LMP2. Do vozu #44 je v současné době zapsán pouze britský rychlík Tor Graves, tým v tuto chvíli vyjednává s několika adepty, kteří mají zájem usednout na volnou sedačku a doplnit prozatím nekompletní posádku.
V kuloárech se v této době také jedná o možném rozšíření startovního pole (podobně jako u výše zmíněného týmu Graves Motorsport), tentokrát pro říjnový (Japonsko) nebo listopadový (Bahrajn) termín. Za touto snahou se skrývá Indonésan Jagonya Ayam, který zastupuje některé jezdce účastnící se seriálu asijských a evropských závodů Le Mans Series. V jednání je účast v jednom ze zmíněných závodů na konci letošní sezóny.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?