Bývalý jezdec F1, Antonio Pizzonia, mohl v letošní sezoně MS GT1 vozů startovat ve voze Aston Martin týmu Valmon. Jenže Brazilec nabídku odmítl.
V několika předešlých letech bylo kolem Antonio Pizzonia poměrně klidno. Po svých krátkých angažmá u Jaguáru a Williamsu v F1 se musel poohližet jinde. V sériích ChampCar a Indycar se nedokázal prosadit. Naposledy jezdil 31letý jezdec ve formulové sérii Superleage. Její problém ale byl, že si nedokázala získat oblibu mezi diváky.
Promotér MS GT1, Stephane Ratel, dokázal na poslední chvíli doplnit startovní pole o další 3 týmy. Mezi nimi byl i ruský Valmon, který nasazuje vozy Aston Martin. Pizzonia dostal od týmu nabídku, aby jezdil v jednom z jejich vozů, ale tu odmítl: "Měli jsme sjednanou určitou dohodu, ale na poslední chvíli ucukl," prozrazuje teď Ratel.
Pizzonia a jeho manažer, Geraldo Rodrigues, ale vyjádřili pochybnosti o kvalitě ostatních pilotů týmu. Díky tomu dostal u týmu na poslední chvili šanci Maxime Martin, který sdílí kokpit s Alexei Wasiliewem. Jak bude pokračovat budoucí kariéra Pizzonii je otázkou.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?