Engeho s Turnerem zradila ve Francii technika

Enge/Turner
Enge/Turner, foto: AutoRoad.CZ / HaJ
iM2 8. července 2010 15:01
Sdílej:

Neúspěšný závod mají za sebou Tomáš Enge s Darrenem Turnerem startující v barvách německého týmu Young Driver AMR na okruhu Paul Ricard. Již v samotném začátku závodu je zradila technika vozu Aston Martin DBR9.

Čtvrtým závodem pokračovalo mistrovství světa vozů GT1 na francouzském okruhu Paul Ricard. Nedělní teplé počasí přálo divákům, ale nesvědčilo příliš závodním speciálům. Fanoušci závodů Gran Turismo shlédli další nádherné boje plné kontaktů a napětí. Bohužel tohoto dění se přímo neúčastnila posádka Tomáš Enge - Darren Turner. Darren Turner při startovní proceduře zajel ke svým mechanikům, protože na jeho voze Aston Martin DBR9 nefungoval posilovač řízení. Mechanici týmu Young Driver AMR vyměnili řídící jednotku a britský jezdec mohl opět na trať. Ztráta na startovní pole byla však ohromná a Turner předával vůz Tomáši Engemu z dvacáté pozice, na kterou se dostal díky výpadkům soupeřů. Tomáš Enge se dokázal dotáhnout na skupinku jezdců jedoucích před ním. Postupně se český závodník prokousával vzhůru až v posledním kole předjel Marca Bassenga jedoucího s Lamborghini na šestnáctou pozici. Tomáš Enge, jezdec týmu Young Driver AMR: „Bohužel nám v zahřívacím kole odešla řídící jednotka posilovače řízení, kterou museli mechanici vyměnit. Ztráta, kterou jsme nabrali v boxech, nás připravila o možnost bojovat na bodovaných pozicích. Darren kroužil úplně sám, já jsem ke konci závodu dojel pár jezdců a postupně jsem se také dostal přes ně. Takovéto věci se však v motorsportu stávají. Doufám, že se nám technické potíže v následujícím závodním víkendu ve Spa vyhnou a naše vozy budou opět konkurenceschopné.“ FIA GT1 World Championship pokračuje pátým podnikem na belgickém okruhu Spa-Francorchamps ve dnech 29. až 31. července 2010. tisková zpráva: www.bpa.cz
Témata:
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?