Debut ve FIA GT pro Davisona

Enge, Tomáš
Enge, Tomáš, foto: www.auto-news.cz | Karel Bařina
iM2 28. září 2008 19:16
Sdílej:

Pro nastávající závod v Nogaru musí řešit v týmu Prospeed Competition složitou situaci. Jejich jednička Emmanuel Collard se totiž nemůže zúčastnit závodu a tak ho v Porsche 997 RSR týmu Prospeed Competition nahradí Alex Davison.

Australan, který nedávno skončil v Le Mans Series druhý, má mnoho zkušeností s vozy Porsche. S Porsche startoval i v Porsche Carrera Cupu. Ovšem tohle bude jeho debut za volantem vozu kategorie GT. „Vždy je to krásné překvapení, když Vás někdo pozve na závod, který jste neměli původně v plánu. Už se pochopitelně velice těším na můj premiérový start s vozem kategorie FIA GT. Bohužel trať neznám a tak se ji budu muset naučit v trénincích. To může být ošidné, ale naštěstí znám vůz GT3 RSR dost dobře. Doufám, že učení tratě nebude trvat dlouho a rychle se zapojím do boje o rychlý čas,“ doufám Alex. „Doufám, že to bude skvělý víkend a podaří se mi zajet solidní výsledek. Bylo by krásné, kdyby se mi podařilo posunout Richardse v šampionátu o nějakou tu pozici výš,“ uzavírá Davison.
Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.