SILVERSTONE (LMS) - ZÁVOD: Stáj Škoda Charouz Racing System – Lola/Judd prožívala v Silverstone velké chvíle. Po startu z třetí pozice bojovala neustále na špici pole. Část bitvy na 1000 kilometrů i vedla, vše směřovalo ke druhé, nejhůře třetí příčce v cíli.
Ovšem technika „řekla“ ne. Patnáct kol před cílem závodu na 195 okruhů nevydrželo zavěšení levého předního kola. Do té chvíle famozně jedoucí Stefan Mücke musel odstavit speciál Lola B07/17 Judd vedle trati. Společně s Janem Charouzem nakonec byli klasifikování jako jedenáctí absolutně a sedmí v kategorii LMP1.
To znamená, že si na své a týmové konto připsali dva body. Ve stáji vedené Antonínem Charouzem ovšem zavládl smutek, protože Lola Judd v barvách české trikolory měla jasně na pódiové umístění, což mohli sledovat i čeští diváci prostřednictvím stanice Galaxie Sport (dvouhodinový sestřih zítra od 9.10 a hodinový záznam v úterý od 13.00). Souboj Mückeho s Emmanuelem Collardem v poslední hodině byl nejnapínavější bitvou závodu.
Vzhledem k výsledku v Silverstone se vedení týmu Škoda Charouz Racing System – Lola/Judd rozhodlo nenastoupit k poslednímu závodu sezony LMS v na brazilské dráze Interlagos (11.11.). Šéf stáje Antonín Charouz k tomu poznamenal, že na rozhodnutí, jestli jeho sestava bude v LMS pokračovat i napřesrok, je zatím brzy.
Stefan Mücke: „Moc mne to mrzí. Byli jsme rychlí v trénincích, kvalifikaci, stejně jako v závodě samotném. Nebýt problému, který nás nakonec zastavil, jsem přesvědčen, že bych vůz dovedl na druhém místě. V nesmírně tvrdém, ovšem férovém boji s Emmanuelem Collardem v poslední fázi závodu, bych svou pozici ustál. Jenže to už byl vůz stále neklidnější. Měl jsem velkou práci udržet Lolu Judd na trati a nedlouho poté, co jsem musel soupeře pustit, odešlo zavěšení levého předního kola zcela. Nic ale nenaděláme, alespoň jsme opět ukázali, jak dokážeme být rychlí. Teď už se začínám těšit do Brna, kde o příštím víkendu pojedu ve FIA Grand Turismo stejně jako v „Českém DTM“, čili v mezinárodním českém mistrovství Divize 4, ve kterém budu opět řídit vůz týmu AMG M3000 Mercedes.“
Jan Charouz: „Nemám slov, jak jsem zklamaný. Další podium jsme měli doslova nadosah… Jelo se mi velmi dobře, měl jsem hlavně radost z toho, že jsem kus závodu jel zcela vyrovnaně s jedním z peugeotů. Jedinou vážnější chybou byly hodiny, do kterých jsem se dostal právě v souboji s francouzským vozem. Na moment jsem ztratil přítlak a vůz se proto roztočil.“
Antonín Charouz: „Jsem naštvaný. Tolik práce, vynikající výkon na trati a pak nás zastaví technika. Největší radost mi udělal asi syn Honza, který v přímém boji předjel jeden z továrních peugeotů. Poslední závod v Brazílii vypouštíme, v této situaci už pro nás nemá valný smysl. Nesmím zapomenout na Tomáše Engeho, který v noci na dnešek vybojoval vynikající výsledek v USA. V posledním závodě Grand-Am v Salt Lake City dojel s kolegy z týmu Samax druhý absolutně, čímž opět potvrdil, jak kvalitním pilotem je.“
Výsledky, LMS v Silverstone, závod na 1000 km 1. M. Gene, Minassian (Peugeot 908 HDi FAP) 195 kol 2. Collard, Bouillon (Pescarolo Judd) -2 kola 3. Barbosa, Hall, Short (Pescarolo Judd) -4 kola 4. Campbell Walter, Ortiz, Kurosawa (Creation CA07 Judd) -7 kol 5. Lamy, Sarrazin (Peugeot 908 HDi FAP) -8 kol 6. Barazi, Vergers, K. Ojjeh (Zytek 07S Zytek) -8 kol 7. T. Chilton, M. Chilton (Zytek 07S Zytek) -8 kol 8. Kimber-Smith, Watts (Zytek 07S Zytek) -9 kol 9. Amaral, De Astro, Burgeno (Lola B05/40 AER) -10 kol 10. Erdos, Newton (MG Lola EX264 AER) -11 kol 11. Mücke, J. Charouz (Lola B07/17 Judd) -12 kol Startovalo 46 vozů
Průběžné pořadí Le Mans Series po 5. z 6 závodů, jezdci 1. Lamy a Sarrazin 40 2. Bouillon 34 3. Collard 30 4. Gene a Minnassian 28 5. Barbosa a Hall 19 5. J. Charouz a Mücke 17 Stáje 1. Peugeot Total (No 8) 40 2. Pescarolo Sport (16) 34 3. Peugeot Total (7) 28 4. Rollcentre Racing (18) 19 5. Škoda Charouz Racing System – Lola/Judd (15) 17 BPA
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.