Už v sériově vyráběné verzi vypadá Lexus LC skvěle, navíc je to klasické kupé s náhonem na zadek a motorem V8, případně silným hybridním pohonem pod kapotou. Není tedy divu, že probouzí tuningové vášně. Tentokrát se do předělávky vlajkového grand toureru Lexusu pustil japonský tuner Rowen.
Jeho tuningový balíček tvoří osm prvků, mezi nimi přední spojler, rozšíření předních blatníků, široké prahy, zadní difuzor a spojler na zadní kapotě, přičemž všechny byly vyrobeny z uhlíkového vlákna. Cena balíčku není malá, činí 1 260 000 jenů, což je v přepočtu více než 260 tisíc korun. Navíc si můžete za 505 000 jenů (zhruba 100 tisíc korun) přikoupit sadu karbonových koncovek výfuku.
Vlajkové kupé Lexusu si tuneři vybírají pro své modifikace s velkou oblibou. Do tuningu Lexusu LC se pustily tak známé dílny, jako jsou Liberty Walk, Artisan Spirits nebo Wald International. Vlastní aerokit vytvořilo i TRD patřící Toyotě.
Lexus nabízí také model LC ve speciálních verzích, například Structural Blue nebo Yellow Edition. Nemají sice tak do očí bijící doplňkové aerodynamické prvky, ovšem vyznačují se výjimečnými barvami, a to nejen zvenčí, ale i v interiéru.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?