Komunita vyznavačů tuningu má mnoho různých podskupin. Někdo rád zvyšuje výkon, jiným záleží na vzhledu a pak je tu ještě skupinka milovníků hudby, které záleží především na co nejkvalitnějším a ideálně i dostatečně hlasitém audio-systému. Jako třeba v tomto případě.
Majitelem unikátního Hummeru H2, který se objevil mezi „Ridiculous Rides" na Youtube kanálu Barcroft Cars, je jistý Rafael Capone. Ten svůj vůz přezdívá „Soul Asylum," což je i název jím založeného nahrávacího studia v Atlantě. A už tahle skutečnost je zárukou, že velice dobře věděl, co dělá.
V podstatě se tak jedná o velkou pojízdnou reklamu, která dokáže rozhodně zaujmout. A to na poměrně velkou vzdálenosti. Jak totiž Capone ve videu popisuje, má zkušenosti s tím, že jeho vůz byl slyšet na vzdálenost okolo 3 mil. Tedy cca 4.8 kilometru. Když pak ladil aparaturu před jednou soutěží, uslyšel ho policista na vzdálenost cca 2.5 míle (cca 4 km) a po zvuku si ho našel. Místo pokuty však Capone dostal 15 minut na doladění aparatury a slova uznání. A soutěž pak samozřejmě vyhrál.
Vůz je osazen 86 různými reproduktory, 11 zesilovači a mixážním pultem studiové kvality. U vozu velikosti Hummeru se to může zdát překvapivé, ovšem usadit takové množství reproduktorů nebylo vůbec jednoduché a vyžádalo si důkladné plánování. Některé reproduktory nakonec skončily na střeše a vyjíždějí ze speciálních boxů.
Aby bylo možné tuto ohromnou audiosoustavu napájet, dostal Hummer rovnou 7 autobaterií a tři alternátory. K propojení všech komponent pak slouží cca 3 míle (cca 4.8 km) měděného kabelu.
Kromě toho však vůz zdobí i stovky LED diod, které nasvětlují jak samotné reproduktory, tak i podvozek a tradičně obrovská kola. Zajímavé úpravy proběhly i v interiéru, který dostal volant probarvený barevnými LED diodami, uprostřed palubní desky je instalován iPad a nechybí ani mikrofon a ovládání aparatury.
Zajímavou úpravu vozu se zaměřením na audio už jsme tu měli poměrně nedávno, ovšem v tomto případě se podle nás jedná o zcela jinou úroveň. Jak ostatně sám Capone zmínil, hodnota samotných reproduktorů, zesilovačů a dalších komponent audiosystému se téměř vyrovnala hodnotě samotného vozu. A k tomu připočtěte ještě cenu dalších úprav a práce. Není tedy divu, že je Capone na svůj výtvor patřičně hrdý, obráží s ním kdejaké soutěže a velmi často vyhrává.