BMW e30 již dozrálo do věku, kdy je oblíbeným artiklem mezi sběrateli veteránů, youngtimerů a klasických vozidel. Stále se však najdou na světě jedinci, kteří tento stroj raději přestaví na závodní monstrum, stejně jako v tomto případě.
Pokud se podíváte do automobilové inzerce, u cen vozů BMW e30 vám na chvíli možná dojde dech. Kromě dříve hojně vyhledávaných modelů M3 a 318is/320is už zdražily i ty nejobyčejnější motorizace. Z generace e30 se zkrátka stal vyhledávaný sběratelská artikl.
Ani to však nezabrání řadě lidí přestavět tento stroj na ultimativní závodní či driftovací nářadí. Vždyť i samotná Automobilka Rimac, která nyní staví extrémní elektrické supersporty, začínala přestavbou BMW e30 na elektrické závodní vozy.
V tomto případě se však nejedná o žádnou eko-konverzi, ale o vestavbu mohutného osmiválce přeplňovaného turbodmychadlem do jinak lehké karoserie BMW e30. Výsledek? naprosto šílený. Jak je ze záběrů patrné, vůz prakticky není schopen dosáhnout trakce a neustále protáčí kola, což vede k pořádné dávce kouře. Nelze se proto divit ani jeho přezdívce "The Smoke Machine", tedy továrna na dým.
Ačkoliv byl vůz postaven na závody v driftování, v tomto videu spíše potrápil obyvatele Stockholmu. Na několika místech totiž vůz začal dělat co mu jde nejlíp - pálit pneumatiky a vytvářet neprostupnou kouřovou clonu. Podívaná na videu je to sice hezká, dovedu si však představit názory ostatních řidičů kteří poté museli projíždět zadýmeným tunelem, ve kterém nebylo vidět pomalu ani na kapotu auta.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?