Mazda MX-5, známá také jako Miata nebo Roadster, proslula především nízkou hmotností, pohonem zadních kol a střídmě silnými čtyřválci. Že to jde i s jiným motorem ale mnozí úpravci ukázali již nesčetněkrát. Dost možná nejšílenější úpravou v celé historii kompaktního roadsteru je ta od Flyin' Miata. Ta se vyznačuje 6.2litrovým osmiválcem LS3 ze Chevroletu Camaro SS, dále upravený na výkon 392 kW (531 k). O přenos síly na zadní kola se stará šestistupňový manuál Tremec T56 Magnum, upraven musel být samozřejmě i podvozek. Kola jsou větší, mají lepivější pneumatiky a především se za nimi ukrývají silnější brzdy. Co je pozoruhodné, úpravce téměř zachoval sériové rozložení hmotnosti, nyní posunuté na 53:47. Cena za úpravu je 50 tisíc dolarů (cca 1 282 000 korun) plus základní Miata. Jak pravděpodobně nejmenší muscle car na světě řádí v reálu se můžete podívat na následujícím videu od Drivetribe.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?