Když se letos představil nový Mercedes-AMG C 63, našla by se jen hrstka těch, co by nad ním ohrnuli nos. Jeho benzinový čtyřlitrový osmiválec s výkonem 510 koní je prostě pecka, jenže i tak došlo na jeho nynější tuning.
Celé auto si vzala na starost firma Carlsson a pod jménem CC63S vytvořila speciální céčko, jaké svět ještě neviděl. Původní výkon byl navýšen na 625 koní, točivý moment se pro změnu vyšplhal až na 825 Nm. Díky dvoum turbodmychadlům je o to snažší dosáhnout zrychlení z nuly na stovku 3,8 sekundy.
Mnohem víc zarazí nejvyšší maximální rychlost. Po odpojení omezovače se totiž klasických 250 km/h navýšilo na 320 km/h. To je už celkem kalup a proto není divu, že vůz dostal nový aerodynamický body kit s mnoha doplňky a sportovnější podvozek.
Vše podporují na pohled krásná litá 20" kola s pneumatikami o rozměru 245/30 ZR20 vpředu a 265/30ZR20 vzadu. A na kolik vyjde úprava motoru? To bohužel Carlsson neřekl. Známa je jen cena body kitu, jenž přijde zájemce na 15 990 euro. Znalci pak jistě poznali, že svými dynamickými parametry dokáže tohle Céčko dotáhnout brutálně výkonného bratra v podání modelu AMG GT S.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?