V současné době se prodává na trzích již osmá generace Mercedesu-Benz SL, jestli si nevzpomínáte, tak úplně ta první se představila v roce 1952 jako závodní speciál. Ovšem v tomto článku bude řeč zejména o čtvrté generaci SL, označované jako R129.
I když se Mercedes SL 500 (R129) vyráběl v devadesátých letech i na dnešní poměry vypadá velmi elegantně. Nadčasový dvoumístný roadster více sázel spíše na styl než výkon, což se však nezamlouvalo jednomu majiteli, který udělal revoluční změnu agregátu pod kapotou. Standardní verze SL 500 nabídla pětilitrový osmiválec v motorovém prostoru.
Jenomže zmíněné SL 500 dostalo nové srdce v podobě motoru 2JZ-GTE od Toyoty. Ano, ten 3,0litrový řadový šestiválec, který byl dáván do Supry. Pohonná jednotka, která je v SL naladěna na výkon 600 koní, spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou Getrag. Krom toho disponuje upravené SL i tlumiči Bilstein a sportovními pružinami Lorinser. Změna proběhla také u střechy, původní látková byla nahrazena pevnou stahovací.
Nutno říci, že exteriér není žádná šílenost a vše bylo upraveno s maximálním vkusem i pomocí AMG paketu. Navíc nejde na první pohled poznat, že pod kapotou máte japonské srdce a můžete tak označovat SL za sleepera. Vrcholem vnějšího vzhledu jsou 19palcová litá kola s pneumatikami Yokohama AVS Model 5S, za kterými se ukrývají brzdy Brembo z Ferrari F50. V interiéru jde také o čistou jednoduchost, ale po úpravě má kožená sedadla z Ferrari F355 a mnoho prvků od divize TRD, aby tak kabina více „ladila“ s motorem pod kapotou.
Pokud Vás tento Mercedes-Benz SL opravdu zaujal, máte možnost si ho zakoupit, neboť je právě na prodej. Podle inzerátu má německý roadster najeto cca 79 000 kilometrů. Přední pneumatiky jsou v pořádku, ale zadní jsou prý opotřebované. Ptáte-li se na cenu, ta byla stanovena na cirka 22 000 euro (v přepočtu asi 595 tisíc korun). Doporučuji si prohlédnout rozsáhlou galerii, která je součástí inzerátu, v němž je také kompletní seznam úprav.
Zdroj: powervehicles.com
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.