RUFA na Auto Show Slovakia Ring 2011

rally tríbeč
rally tríbeč, foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz
Miroslav Majláth 2. listopadu 2011 22:29
Sdílej:

Historicky prvý víťaz podujatia Auto Show Slovakia Ring, slovenský RUFA Team sa aj v tohtoročnej sezóne zúčastní posledného slovenského podujatia automobilového športu. To sa bude konať už nadchádzajúcu sobotu na jedinom slovenskom pretekárskom okruhu v Orechovej Potôni.

RUFA Team v tomto roku dosiahol na druhú priečku absolútneho hodnotenia v rámci seriálu DMACK Tyres Rally 2011. Už na úvodnom podujatí tohtoročnej sezóny siahol RUFA Team po najťažšom kalibri v podobe vozidla špecifikácie WRC. Rovnako tomu bude aj na poslednom slovenskom podujatí – Auto Show Slovakia Ring 2011. Za volantom samozrejme nebude chýbať stabilný jazdec, Poliak Grzegorz Grzyb, ktorému však v tomto prípade bude noty čítať Slovák Igor Bacigál. „V minulom roku sa mi toto podujatie pri jeho premiére veľmi pozdávalo. Navyše sa nám tu darilo a naša posádka sa postavila na najvyšší stupienok v rámci kategórie rally. V tomto roku je podstatne širší zoznam prihlásených, ale aj širšia škála súťažných vozidiel. Nehovorím, že ideme obhájiť víťazstvo, ak sa podarí budem rád, ale hlavne sa ideme zabávať,“ vyjadril sa manažér RUFA Teamu Ľubomír Kleman.

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.