RUFA Šport sa v Slušoviciach zabával

rally mikuláš
rally mikuláš, foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz
Miroslav Majláth 13. prosince 2010 21:49
Sdílej:

Už v minulom týždni sme vás informovali o tom, že dnes už počas uplynulej soboty odštartuje slovenský RUFA Šport Team svoji poslednú súťaž v tomto roku. Dnes je už Pd Tech Mikuláš Rally Slušovice minulosťou a nám už ostali iba spomienky.

„Na Mikuláš Rally sa už všetci tešíme. Ideme zabávať divákov, na výsledok hľadieť nebudeme,“ povedal pred súťažou manažér tímu Ľubomír Kleman a presne v tomto duchu tím súťaž aj poňal.

Do vozidla Škoda Fabia S2000 usadla tradičná posádka v zložení Grzegorz Grzyb – Przemyslaw Zawada, na trate rýchlostných skúšok na poslednú chvíľu napadla poriadna vrstva snehu a tak zábava mohla začať.

Posádka absolvovala štyri rýchlostné skúšky a tak ako na začiatku sľúbila, v každej zákrute zabávala nielen seba, ale hlavne prítomných divákov. Na jej konci nám vždy usmiaty Grzegorz Grzyb povedal : „Bolo to super, naozaj som si už dlho tak dobre na snehu nezajazdil. Všade to pekne šmýkalo, okolo tratí bolo veľa divákov a preto sme si to užívali. Aj keď sme na výsledok nepozerali, podarilo sa nám nakoniec skončiť v prvej desiatke, čo je tiež super. Bola to naša posledná tohtoročná súťaž a tak by som sa rád aj touto cestou poďakoval všetkým partnerom, ale aj celému vedeniu RUFA Šport Teamu.“

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?