Kolektiv pořadatelů ze Želechovic u Zlína ve spolupráci s TJ Sokol Želechovice zve všechny fanoušky rallysportu na již III. ročník Besedy s jezdci a spolujezdci rally! Akce se koná v sobotu 27. 2. 2010 od 17 hodin v Sokolovně v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína.
Stejně jako v minulých letech svoji účast již potvrdila řada špičkových soutěžních jezdců – za všechny můžeme uvést následující jména: Pavel Valoušek, Jaromír Tarabus, Jaroslav Orsák a Karel Vajík, Jan Jelínek, Vladimír Barvík, Lubomír Minařík, Milan Pantálek a další. Pozvání snad neodmítnou ani Roman Kresta a populární slovenská posádka Igor Drotár-Vlado Bánoci - na loňskou účast řidiče si jistě každý ještě vzpomíná
Během hlavní části programu, tedy samotné besedy se závodníky, budete mít jedinečnou možnost zeptat se přítomných na cokoliv, co vás napadne. Po skončení besedy bude následovat autogramiáda závodníků, videoprojekce a bohatá tombola pro diváky s věcnými cenami s rallyovou tématikou. Po zakončení oficiální části programu bude samozřejmě možno pokračovat ve volné zábavě do pozdních nočních hodin, občerstvení bude zajištěno v dostatečné míře.
Těšíme se na viděnou a na to, že se nám společně podaří řádně se naladit na letošní dramatickou rallyovou sezonu! Za pořadatele Jaroslav Krajča, Aleš Holakovský
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.