Dnes 6.11.2009 sa uskutočnila tlačová konferencia 35.Subaru Stilcar Rally Košice, na ktorú prijali pozvanie Jiří Iman, riaditeľ spoločnosti Stilcar, Peter Szczeczina riaditeľ Rally Košice, Igor Drotár a Jozef Béreš, vedúci jazdci Majstrovstiev Slovenskej Republiky v rally pre rok 2009. Z časových príčin sa na tlačovú konferenciu nedostavil Grzegorz Grzyb.
Novinári dostali informáciu o počte prevzatých posádok Na 35 rally Košice sa prihlásilo do Majstrovstiev SR 58 posádok. administratívnym a technickým preberaním prešlo 51 do Slovenského rally pohára sa prihlásilo 16 posádok preberaním prešlo 13.Ako prvý dostal slovo hlavný sponzor 35 Subaru Stilcar Rally Košice p. Jiří Iman, ktorý zaspomínal na svoju účasť na rally Košice spred 10 rokov a na víťazstvo otca na druhom ročníku v roku 1972 a ubezpečil prítomných o možných formách spolupráce do budúcnosti,Riaditeľ pretekov, Peter Szczeczina opísal komplikácie pri zrode tohto ročníka rally, a zároveň vyzdvihol ochotu a pomoc ako menších sponzorov tak aj JUDr. Zdenka Trebuľu predsedu Košického samosprávneho kraja a Ing. Františka Knapíka, primátora mesta Košice, ktorí výrazne prispeli a vyšli v ústrety organizátorom.Následne dostal slovo Igor Drotár: "oceňujem prácu ogranizátorov, ktorí vybrali krásne trate, výborný mestský okruh. Je veľmi dobré že sa na koniec sezóny na Slovensku zišla v Košiciach slovenská rally špička. A že k nám aj vďaka presunutému terminu z pôvodného októbra na november dorazili maďarskí, českí aj poľskí jazdci. Rally bude zaujímavá aj pre divákov kedže ešte nič nieje rozhodnuté. Vyzerá to tak že sme tretí, nahodíme nejaké tempo a uvidíme čo tí chlapci pred nami postvárajú," nezaprel svoj typický štýl Igor.
Jozef Béreš : "Ide nám o veľa, medzi nami a Grzegorom je 1 bod rozdiel, spravíme všetko preto aby sme vyhrali aj absolútne aj triedu. Trate sú náročné, je na nich všetko čo má na rally byť,".
Po krátkej tlačovej konferencii prešli jazdci na slávnostný štart na Hlavnej ulici kde sa okrem iných predstavili aj absolútni majstri Maďarska pre rok 2009 posádka Hadik András - Juhász István a aktuálni víťazi Majstrovstiev Českej republiky v rallysprinte pre rok 2009 Jaroslav Orsák- Karel Vajík . Zaujímavosťou je aj štart českej posádky Kurka-Škubník, na vozidle Mitsubishi Lancer Evo X, ktoré sa na slovenských rally cestách ukáže prvý krát . Premiéru na "veľkej" rally má aj Audi Quattro coupe matadora slovenskej rally - Jozefa Béreša s Jánom Slovákom. Za zmienku stojí aj slovenská premiéra Škody Fabia S2000 ktorú na Slovensko prišli predstaviť posádky Rzeznik Maciej - Browiňski Boguslaw a tiež Grzyb Grzegorz -Mazur Przemyslaw .Za organizátorov želáme jazdcom úspešnú rally a fanúšikom krásny zážitok na poslednom podniku seriálu MSR pre rok 2009
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.