Stíhací jízdou lze charakterizovat úvodní den posádky Martin Prokop – Jan Tománek na prvním závodě juniorského šampionátu 2009 v Irsku.
Nejrychlejšími časy v druhé polovině dne se česká dvojice posunula na medailové pozice.
Vstup posádky Czech National Teamu do soutěž nebyl příliš povedené. Na prvních dvou úsecích nabrala na lídra Burkarta ztrátu 1:40 minuty.
„Vzhledem k podmínkám na trati jsme zvolili až příliš opatrné tempo. Trošku jsme mysleli, že do toho podobně půjdou i soupeři. To byla ale chyba, mladíci do toho šli s velkým rizikem a na časech to bylo znát,“ objasnil Martin Prokop.
„Museli jsme přidat a více riskovat, aby nám příliš neujeli. Trojku jsme tak vyhráli, paradoxně nás však trápily problémy s motorem. Motor vynechávat, asi kvůli vodě v elektrice. Podmínky totiž byly příšerné, neustále hustě pršelo a jízda nebyla nic příjemného. Co se týká pneumatik, rozřezali jsme mokrou směs, docela to fungovalo, neboť kvůli vodě nebylo na tratích tolik očekávaného bláta. Zrádné jsou však kaluže, kde se auto špatně ovládá, což hrozí nedobržděním do další zatáčky,“ dodal jihlavský pilot.
V dalším průběhu se situace začala otáčet. Martin vystrčit růžky nejrychlejším časem na třetí zkoušce, při opakovaných průjezdech pokračoval ve vítězném tažení, pouze na RZ5 se musel o 1.4 sekundy sklonit před Francouzem Bonatem (na RZ6 odstoupil). Do druhého servisu již vjížděl na třetím místě se ztrátou necelé půlminuty na nového vedoucího muže Weijse a Burkarta.
„Určitě je to dobrý výchozí pozice do další etapy. Sice jsem první den mohl zvládnout takticky lépe, ale naše ztráta zase není tak značná, jsme na bodech a to je nejdůležitější. Navíc nás ještě čeká hodně kilometrů a Weijse a Burkarta budeme mít neustále před sebou,“ řekl Martin Prokop.
Po servisní pauze byly na programu prvního dne ještě dvě večerní rychlostní zkoušky Murley (RZ7 - 24,70 km) a Fardross (RZ8 - 14,77 km), ty však organizátoři, vzhledem k panujícím podmínkám, zrušili.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?