Tesla ještě donedávna řešila výrobní zádrhely, které ji ve třetím čtvrtletí tohoto roku způsobily rekordní ztrátu 619 milionů dolarů. Podle Elona Muska už by měla být většina problémů zažehnána, ovšem nyní se ukazuje, že to nejspíš ještě bude mít své následky.
O příčinách obrovského zpoždění Tesly Model 3 se vedla celá řada diskuzí, ovšem podle posledních informací je stále pravděpodobnější, že na vině byl nedostatek akumulátorů. Podle korejského zpravodajského webu ETNews totiž Panasonic dodal Tesle neuvěřitelné množství akumulátorů, dokonce až z Japonska, jen aby byla schopna dostát svým ambiciozním plánům.
Běžně se dodávky baterií realizují z továrny Gigafactory 1 v Nevadě, kterou provozuje Tesla a Panasonic společně. Panasonic, patřící k největším světovým dodavatelům baterií, zde vyrábí články, které následně Tesla doplňuje svými technologiemi a umisťuje do akumulátorů, které následně napájí elektromobily, domácí nabíječky PowerWall a záložní zdroje energie Powerpack.
Začátkem října Tesla oznámila, že během výrobního procesu musí překonat některé problémy a nedostatky v zásobování. Koncem měsíce pak Panasonic oznámil, že zvýšil výrobu článků v továrně Gigafactory. Ani to však pravděpodobně nestačilo, neboť jak informoval web ETNews, Panasonic vypravil z Japonska několik objemných zásilek určených pro Teslu.
Tento krok se však podepsal na ostatních zákaznících Panasonicu, kteří se museli obrátit na konkurenční výrobce, jako je LG, Murata nebo Samsung - ti však nebyli schopni naplnit požadavky - nevíme zda technologické či kvantitativní.
Je potřeba však dodat, že s touto zprávou přišel pouze web ETNews, který citoval neznámý zdroj z japonského bateriového průmyslu. Řada dalších webů zabývajících se elektromobilitou, jako například Electrek, je k těmto zprávám poněkud skeptická. Tesla i Panasonic jsou dostatečně velké a zkušené společnosti, které si jistě dokáží spočítat, kolik akumulátorů budou potřebovat.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.