Tato revoluce v podbězích rozhodně není tak přitažlivá, jako některé revoluce pod kapotou, viz. elektrická turbodmychadla nebo motory SkyActiv-X. Ovšem její důležitost se rozhodně nesmí přehlížet. Kromě omezení vzniku škodlivých látek totiž brzdy dosahují i dvojnásobné životnosti a nedochází k tak masivním znečišťování kol.
Bosch navíc zdůrazňuje, že brzdy nekorodují a podávají téměř stejné výkony, jaké nabízí karbon-keramické brzdy. A to jak v ohledu brzdného výkonu, tak v ohledu slábnutí brzdného účinku.
Za tyto vlastnosti můžeme poděkovat speciální wolframové vrstvě nanesené na litinové rotory, díky čemuž se brzdy mohou pochlubit svým "leštěným" vzhledem. Bosch je v současnosti jediný výrobce, který tuto techniku brzd chce využívat a s největší pravděpodobností se s těmito brzdami setkáme v roce 2019 na Porsche Cayenne.
Malou překážkou pro masové rozšíření by však mohla být cena. Jak sama společnost Bosch uvedla, cena je cca třikrát vyšší, než v případě klasických litinových brzd. Na druhou stranu to znamená, že jsou cca třikrát levnější, než karbon-keramické brzdy. S rozvojem masové výroby by navíc cena mohla ještě o něco klesnout.