Největší problém u auta nastane, pokud nejede. Dodge však u svých vozů Challenger řeší zcela opačný problém - auta se rozjíždějí sama od sebe, ačkoliv je na jejich automatické převodovce navolen režim Park.
Celý problém tkví v tom, že vůz ukazuje převodovku v režimu P (Park), ačkoliv tomu tak není. Díky tomu se vůz může samovolně rozjet a způsobit nehodu. Výrobce však upozorňuje na to, že situace může nastat pouze s běžícím motorem, kdy není zatažena parkovací brzda. Jakmile totiž motor vypnete, převodovka sama skočí do režimu P, případně řidiče upozorní, že režim P není zařazen.
Podle úřadu "National Highway Traffic Safety Administration" se tento problém týká cca 7,802 vozidel Dodge Challenger vyrobených v roce 2017 a vybavených 5.7 litrovým motorem V8 HEMI a samozřejmě automatickou převodovkou. Majitelé ostatních motorizací, včetně extrémního Dodge Demon, mohou být v klidu.
Tento problém nápadně připomíná nedávnou svolávací akci 1,1 milionu vozidel koncernu FCA zahrnující Chrysler 300, Dodge Charger a Jeep Grand Cherokee, které trápily podobné problémy. Podle FCA se však jedná o dvě zcela odlišné záležitosti. V případě Dodge Challenger totiž postačí pouhá úprava software a problém bude vyřešen.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?