Když instalujete upravený výfukový systém na vaše Camaro ZL1 (a nebo jiný levnější vůz), poslední věcí, která by vás napadla je, jestli to nemůže mít nějaký vliv na airbagy. Je to sice neuvěřitelné a málo pravděpodobné, ale jak sami brzy uvidíte, může!
Majitel červeného Chevroletu ZL1 se rozhodl pro montáž přepínače výfukového systému. Konkrétně se jedná o elektronicky ovládanou klapku kdekoliv ve výfukovém systému (kamkoliv si ji namontujeme), která umožňuje stiskem tlačítka z kabiny vozu přepínání proudění výfukových plynů. Buď prochází standardně přes celý výfukový systém, a nebo se klapka otevře a umožní proudění výfukových spalin mnohem dříve, například již před katalyzátorem, nebo středním či zadním tlumičem výfuku.
Ovšem, pokud něco podobného uděláme u přeplňovaného osmiválce o objemu 6,2 litru jako je tomu v případě ZL1, vznikne z toho pořádný rachot. Nejen, že může být takový hluk až sluchu nebezpečný, ale způsobuje i takové vibrace, které mohou aktivovat nárazová čidla a spustit airbagy.
Při dalším šetření majitel a jeho mechanici zjistili, že právě nárazové snímače pro boční airbagy se nachází přímo nad místem, kde je „výfuk otevřen“. Takže, pokud bychom si z tohoto videa měli vzít nějaké ponaučení, až budete příště u své ZL1 upravovat výfuk, nezapomeňte deaktivovat airbagy. Naštěstí si tohle Camaro může dovolit jen málokdo z nás, a tak jsme od podobných problémů nejspíše ušetřeni.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?