Tak to alespoň vypadá podle prohlášení německé automobilky Audi, která by ráda zapojila do závodů v rallycrossu své vozy poháněné elektrickou energií.
Podle Audi jsou totiž závody v rallycrosu svou povahou a délkou naprosto ideální pro používání elektromobilů. Podle Wolfganga Durheimera, ředitele oddělení motorsportu automobilky Audi, jsou vyhlídky na elektrifikaci těchto závodů velice zajímavé.
Pro server Autocar se vyjádřil ve smyslu, že elektromobily by mohly přinést do závodů rallycrosu vozy s výkonem až 800 koní. Tyto závody jsou navíc poměrně krátké, takže baterie by je měly plně pokrýt.
Závody elektromobilů v rallycrossu ale nejsou žádnou novinkou. Již v roce 2016 oznámil RedBull svůj záměr takové závody pořádat od roku 2018. Ještě v tomto roce by měl být v Los Angeles zahájen jiný šampionát rallycrossu elektromobilů. Ten ale ponese název E/Racing a účastnit by se ho měly speciální závodní elektromobily vyvíjené australskou společností STARD.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.