Pohon všech kol zatím Jaguar XF kombinoval výhradně s vrcholným benzínovým třílitrovým šestiválcem. Až téměř po roce od uvedení přichází ke slovu také dvoulitrový naftový čtyřválec, čímž se čtyřkolka stává dostupnější i rozvážnějším řidičům.
Systém pohonu všech kol, vážící 105 kilogramů, je stejný jako u sportovního F-Typu. Za běžných podmínek je tak síla motoru posílána na zadní kola, v případě potřeby však dokáže elektronika během několika okamžiků připojit také přední nápravu. Za příplatek může být čtyřkolka, namísto běžných režimů Race, Ice a Snow, vybavena systémem Adaptive Surface Response.
Dvoulitrový vznětový čtyřválec pod kapotou produkuje 180 koní při 4000 ot./min a 430 Nm mezi 1750 - 2500 ot./min, což v kombinaci s osmistupňovým automatem stačí na akceleraci z 0 na 100 km/h za 8,4 sekundy a maximální rychlost 222 km/h. Spotřeba paliva je průměrně 4,9 l/100 km.
Napříč celou nabídkou je, v případě že sáhnete po osmistupňovém automatu, dostupný systém Configurable Dynamics, upravující řízení, odezvu plynu, převodovku i podvozek podle preferencí řidiče. Tato technologie se ale netýká výlučně modelu s pohonem všech kol.
Dvoulitrový diesel v kombinaci s pohonem všech kol je v Čechách dostupných ve výbavě Pure, Prestige, Portfolio nebo R-Sport. Základní cena je 1 321 925 korun, pokud se díváte na druhý konec nabídky (verze Portfolio), připravte si minimálně 1 502 578 korun.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?