Svět automobilového průmyslu vždy byl, je a bude plný zvěstí, drbů a povídaček. Jedna taková spekulace se rojí kolem automobilky Aston Martin a slova „Aeroblade“. Jedná se snad o jméno budoucího hypersportu?
Jméno Aeroblade si tato britská automobilka nechala registrovat jako své duševní vlastnictví. A okamžitě se kolem tohoto činu začíná rojit neuvěřitelné množství spekulací. Spousta lidí byla na jisto přesvědčena, že automobilka pracuje na nové verzi brutálního Vulcanu s pokročilou aktivní aerodynamikou a podobně.
Tato teorie má ale jednu velkou trhlinu. Jméno Aeroblade totiž vůbec nezapadá mezi ostatní názvy vozů Aston Martinu. Ty tradičně vačínají písmenem V (Vantage, Vanquish, Vulcan) nebo spojením písmen DB a čísla (DB9, DB10, DB11).
Prozatím je tak nejpravděpodobnější, že bude název využit pro novou technologii aktivního zadního spoileru, kterou známe například z McLarenů, Bugatti či Porsche.
Nesmíme ale zapomínat na to, že i u názvů Aston Martinů nalezneme výjimky jako například čtyřdveřová limuzína Rapide. Se stoprocentní jistotou tak prozatím nevíme vůbec nic.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?