To, že jsou automobiloví inženýři často hračičky jsme se přesvědčili již mnohokráte. Stačí si vzpomenout na nedávnou kreaci Lexusu, který prezentoval své technické schopnosti na tvorbě levitujícího skateboardu. I zaměstnanci Audi si postavili novou „hračku“ na které prezentují co je v jejich silách.
Pokud si řeknete, že inženýři Audi prezentují své schopnosti na postavení zmenšeného modelu slavného závodního vozu, může to znít dosti úsměvně. To ale jen do doby, než se dozvíte, že model vozu Auto Union Typ C z roku 1936 v měřítku 1:2, je postaven z velké části ze součástí vytvořených na extrémně přesné 3D tiskárně. Ta pracuje s kovovými částmi menšími než polovina tloušťky lidského vlasu.
3D tisk je obecně považován za budoucnost v automobilovém průmyslu. Dokáže totiž přinést jak potřebné snížení nákladů tak i potřebnou přesnost, kterou jsme již zmiňovali.
Také to, že si Audi vybrala zrovna vůz Auto Union Typ C není náhoda. Jedná se o opravdu legendární závodní automobil, který v době svého vzniku jen těžko hledal konkurenci. Za pilotem burácel mohutný motor V16 s výkonem 357–382 kW.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?